GenelGündemİlçeler

Sivas Köy Yolları Kâbusu: Mezar Gibi Çukurlar!

Sivas’ın  bozuk veya yapılmamış yollarla imtihanı bitmiyor.

Sivas’ın Kangal ilçesine bağlı Alacahan, Akcaşehir, ve Düzce köylerindeki yolların kötü durumu, bölge halkının yaşamını olumsuz etkiliyor. Bozuk ve bakımsız yollar, köylülerin günlük hayatını çekilmez bir hale getirirken, bu sorunların çözülmemesinden dolayı vatandaşlar şikâyetçi.
Alacahan köyü sakinleri, yollarının kötü durumuna dikkat çekmek amacıyla bir video çekerek yetkililere seslendi. Videoda, yolların çukurlarla dolu olduğu ve adeta mezar gibi göründüğü gözler önüne serildi. Köy sakinleri, yıllardır bu durumu yetkililere bildirmelerine rağmen herhangi bir olumlu gelişme yaşanmadığını ifade ettiler.


Alacahan köyü sakinlerinden Yusuf İzzet Pir, yolların kötü durumu nedeniyle araçların geçemeyecek hale geldiğini ve bu durumun can ve mal güvenliğini tehlikede bıraktığını belirtti. Pir, “Her bir taraf mezar gibi çukur. Yetkililerden bir an önce buranın yapılmasını talep ediyoruz. Yoksa kazaya sebep verecek Allah esirgesin, insanların canına ve malına mal olur. Biz bunu bilgilendirme amaçlı yetkililere söylüyoruz.” şeklinde açıklamada bulundu.

 

Şifanur Şimşek 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu