GenelGündem

Sivas Kitap Günleri Son Buldu

Valilik himayesinde , Sivas Belediyesi ve Kültür AŞ’nin katkılarıyla; 4 Eylül Sivas Kongresi’nin 104. yıl dönümü etkinlikleri ve UNESCO Âşık Veysel Yılı anısına düzenlenen 10. Sivas Kitap Günleri, ödül töreni ile son buldu. Buruciye Medresesi’nde Sivaslı yazarlar için düzenlenen ödül törenine Vali Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, il protokolü, şair ve yazarlar ile çok sayıda hemşehirliler katıldı. Katılımcılara hitap eden Şimşek, “Tarih ve kültür şehri Sivas’ta kitap fuarının düzenlemesine katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Bu anlamlı etkinlikte, çok sayıda yayınevi ve yazarımızı okuyucularımızla buluşturduk.” dedi.

Kitap Günleri’nin düzenlenmesine katkı sağlayan paydaş kurumlara teşekkür eden Başkan Bilgin ise, “Kendi değerlerimizin, kimliğimizin, sahip olduklarımızın farkına varmamızı sağlayan kıymetli yazar ve şiirlerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 Konuşmaların ardından Vali  Yılmaz Şimşek ve il protokolü tarafından Sivaslı 100 şair ve yazara plaketleri takdim edildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu