GenelGündem

Sivas – İstanbul Hızlı Tren Seferleri Başlıyor

Sivas – İstanbul Hızlı Tren Seferleri Başlıyor

İstanbul – Sivas arası gerçekleştirilecek olan Yüksek Hızlı Tren seferlerinin ne zaman başlayacağı merakla bekleniyordu. 27 Nisan’da başlayacağı duyurulan tren seferi tarihi bu sefer 4 Mayıs’a ertelendi.

Daha önce 27 Nisan’da başlayacağı açıklanan İstanbul- Sivas hızlı tren seferi tarihi güncellenerek 4 Mayıs’a ertelendi. Seferlerin başlayacağı tarihi AK Parti Sivas milletvekili Hakan Aksu ve Rukiye Toy duyurdu.

İstanbul- Sivas arası Yüksek Hızlı Tren seferinin hayırlı olmasını dileyen Milletvekili Hakan Aksu, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’nın vizyonuyla Türkiye’nin hızlı tren devrimi hız kesmeden devam ediyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyonu ve liderliğiyle, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın özverili çalışmaları neticesinde, ülkemiz ulaşım alanında dev bir adım daha atmış bulunuyor.4 Mayıs’tan itibaren Sivas’tan 13.00’de, İstanbul’dan 08.40’da Yüksek Hızlı Tren seferlerine başlamış olacak. 4 Mayıs’tan itibaren İstanbul, Sakarya, Eskişehir, Ankara, Kırıkkale, Yozgat ve Sivas şehirleri, yüksek hızlı trenle birbirine bağlanıyor. Bu sayede, Sivas’tan İstanbul’a kesintisiz, konforlu ve güvenli bir şekilde ulaşacaktır. Yeni yüksek hızlı Trenler 483 yolcu kapasitesine sahip ve 250 kilometre hızla seyredecek. Klima, Wi-Fi, priz gibi modern imkanlarla donatılmış olan trenlerde, hemşerilerimiz en konforlu ve güvenli şekilde seyahat edeceklerdir. Biliyorsunuz, atalarımız “Vakit nakittir.” demişler. Bu sözde olduğu gibi, zaman bizim en değerli varlığımız. Yeni yüksek hızlı tren hatlarımız sayesinde hemşerilerimiz bu değerli zamanlarını daha kaliteli bir şekilde değerlendirebileceklerdir. Bu devrim niteliğindeki projenin hayata geçirilmesinde başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu’na, TBMM AK Parti Grup Başkanımız Sayın Abdullah Güler’e, Bakan Yardımcımız Osman Boyraz’a ve emeği geçen tüm çalışanlara özverili çalışmaları için hemşehrilerimiz adına teşekkür ederim.” dedi.

Milletvekili Rukiye Toy ise,” 4 Mayıs’tan itibaren Sivas’tan saat 13:00’te, İstanbul’dan ise saat 08:40’ta yüksek hızlı tren seferleri başlamış olacak. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Abdulkadir Uraloğlu, AK Parti Grup Başkanımız  Abdullah Güler ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Sivas’ımıza ve tüm hemşehrilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu