GenelGündemPolitikaSiyasetYerel Haberler

Sivas Demir Çelik Fabrikasındaki Sorunlar Ne Zaman Çözülecek?

Gelecek Partisi İl Başkanı Kadir Aydın, “Buradan hükümete sesleniyoruz; bir an önce Sivas’ın kanayan yarası olan Sivas Demir Çelik Fabrikası için çare üretilmelidir. En kısa sürede Sivas’ın ekonomisine kazandırılmalıdır” dedi.

Altılı masanın Sivas temsilcileri basın toplantısı yaparak çeşitli konular hakkında bilgiler verdi. Sivas’ta yaşanan sorunların tek tek dile getirildiği toplantıda konuşan Gelecek Partisi İl Başkanı Kadir Aydın, Sivas Demir Çelik Fabrikasında işçilerin halen haklarını alamadıklarını söyledi. Aydın, “Demirçelik Fabrikası’nda çalışan işçiler daha öncede hak ettiklerini alamadıklarını dile getirmişlerdi. Hükümet tarafından yapılan operasyon neticesinde birçok kuruma kayyum atandı ancak Sivas Demirçelik Fabrikası’na hala kayyum atanmadı. 18 yıllık kanayan bir yaradan ve sahipsiz bırakılan bir fabrikadan bahsediyoruz. Ne yazık ki 3 maymunun oynandığı ve sorunların çözülmediği fabrika Sivas’ın kanayan yarası olarak devam etmektedir. Buradan hükümete sesleniyoruz; bir an önce Sivas’ın kanayan yarası için bir an önce çare üretilmelidir. En kısa sürede Sivas’ın ekonomisine kazandırılmalıdır.” Dedi.

Sivas Cazibe Merkezi Ne Zaman Olacak?

Sivas’a verilen sözlerin de tutulmadığının altını çizen Millet İttifakı Sivas temsilcilerinden Gelecek Partisi Sivas İl Başkanı Aydın, “Sivas Cazibe Merkezi olacaktı ama sadece Nuri Demirağ Organize Sanayi bölgesi oldu. Sivas’ın tamamı ne zaman bu kapsama alınacak diye sormak istiyoruz. Geçende bakanımız geldi bir açıklama da yapmadı. Sivas’ın büyük umutlarla beklediği 6. Bölge teşviki ne zaman, sadece Nuri Demirağ organize sanayi bölgede sınırlı kalmıştır. Sivas’ın diğer organize sanayi bölgelerinde yatırım yapan iş insanları bu durumda mağdur olmuştur. Sivas’ın gelişmesi için şehrin tamamı bu kapsamda alınması elzemdir. Bizzat verilen sözlerin takipçisi olacağımız bilinmelidir” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu