GenelGündemİlçeler

“Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde Turizm Fakültesi Öğrencilerine Afetlerde Gıda Tedariki ve Beslenme Eğitimi Programı Düzenlendi”

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Turizm Fakültesi öncülüğünde, öğretim üyesi Doç. Dr. Emre Hastaoğlu‘nun yürütücülüğünü üstlendiği TÜBİTAK 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Programı kapsamında, “Turizm Fakültesi Öğrencilerine Afetlerde Gıda Tedariki ve Beslenme Eğitimi” programı düzenlendi. Programa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Yekbaş, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Koç, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Yekbaş yaptığı konuşmada, “ Ülkemiz asrın felaketi olarak adlandırılan iki büyük deprem ile sarsıldı. Bizler bölgeye çok ciddi şekilde gıda desteğinde bulunduk. Bu projede ise insanlarımızın afet bölgelerindeki davranışları, koordinasyonları oldukça önemli. Burada biz akademisyenlere çok iş düşüyor. Bu tür eğitimlerin çok önemli olduğu düşüncesindeyim. Emeği geçen hocalarımıza şükranlarımı sunuyor, tebrik ediyorum.” dedi.

Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Koç ise konuşmasında, afet döneminde fakültenin gıda tedariki konusunda verimli çalışmalar yaptığını ve projenin içinde yer alan Doç. Dr. Emre Hastaoğlu’na teşekkürlerini iletti.

Proje yürütücüsü Doç. Dr. Emre Hastaoğlu ise konuşmasında, “Bizler afet dönemlerinde afetzedeler nasıl beslenmeli, onlara besin nasıl ulaştırılmalı, gönüllü ya da görevliler nasıl belirlenmeli, yardımseverler tarafından gelen hammadde tedariki ve trafiği nasıl sağlanmalı, oluşabilecek iş kazaları ya da makine-ekipman arızaları nasıl giderilmeli, hazırlanan gıdalar nasıl daha düzgün ve güvenli dağıtılmalı ve depremin ilerleyen günlerinde yerinde/taşınabilir yiyecek hazırlığı nasıl yapılmalı gibi soruların cevabını bulmak amacıyla bu eğitim projesi geliştirilmiştir.” ifadelerini kullandı.

Program, eğitime destek sunan akademisyenlere belgelerin takdim edilmesinin ardından sona erdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu