GenelYerel Haberler

Sivas Belediyesi’den Çölyak Hastalarına Destek

SİVAS Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, çölyak hastalarının ihtiyaç duyduğu gıdalara sorunsuz ve hızlı bir şekilde ulaşması konusunda destek vereceklerini açıkladı.
Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda Çelyök rahatsızlığı bulunan kişiler ve yakınlarıyla buluşan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, istek ve talepleri dinledi.Toplantıda söz alan Özbelsan AŞ Genel Müdürü Ahmet Kuzu, “Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin’in talimatlarıyla çölyak hastalarımızın yaşadığı unlu mamuller konusunda gerekli araştırmaları gerçekleştirdik. Önümüzdeki dönemde çölyak hastalarımızın ihtiyaç duyduğu ekmek, makarna, kurabiye, pasta gibi gıdaların kolay erişimini sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin de “Çölyak hastalarımız bize ulaşarak, özellikle gıda konusunda yaşadıkları sıkıntıları dile getirdiler. Bizim Belediye olarak hizmet anlayışımız ilimizde yaşayan her vatandaşımızın hayat standardını yükseltmek. Biz bunu söylerken hep yol, kaldırım yapmak anlaşılıyor; bunları da yine yapacağız ama bununla birlikte sosyal devlet olmanın gerekliliklerini yerine getirelim istedik ve Ahmet beye bu konuda talimat verdim. Gerekli görüşmeleri gerçekleştirdik ve en azından asgari ölçü de temel ihtiyaçlar nelerse bu sıkıntıyı giderelim istedik, belirli bir çalışma yaptık” ifadesini kullandı.
Gıdaya ulaşım noktasında var olan ihtiyacı gidereceklerini belirten Bilgin, “Yola çıkarken belediyecilik faaliyetlerinin yanı sıra insanlarımızın gönüllerine gireceğiz dedik bu bizim için çok önemli. Bizim anlayışımıza göre devlet milletine hizmet etmek için vardır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bize talimatı ‘Milletten kopmadan milletin derdiyle dertlenerek Belediyecilik yapmak’. Bu noktada bu sıkıntıyı da gördük ve sizlerin de bu konuda fikirlerini almak istedik” diye konuştu.
Başkan Bilgin “İlk etapta üretim yapmamız mümkün değil, ihtiyaç neyse onu gidereceğiz. Öncelikle kolay ulaşılabilen merkezi bir nokta ürünleri çölyak hastalarımıza ulaştıracağız. Daha sonra Özbelsan büfelerimizde şartları sağladıktan sonra bunu yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Belki bütün ihtiyacı hemen gideremeyebiliriz ama en azından bir başlangıca imza atmış olacağız. Biz sizin derdiniz ile dertlenerek bu sıkıntıyı gidermek istiyoruz” ifadesini kullandı.
Konuşmaların ardından söz alan çölyak hastaları duyarlılığı nedeniyle Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’e teşekkür ederek, bu konuda beklentilerini dile getirdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu