EğitimGündemYerel Haberler

Sivas Belediyesi Şimdide Okul Yapacak


Sivas’ta her alanda hizmet sunan Sivas Belediyesi, eğitim alanında da elini taşın altına koydu. Namık Kemal İlkokulu Belediye tarafından yapılacak.

Sivas Belediyesi ile Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü arasından Namık Kemal İlkokulunun yıkılarak yeniden aynı alanda inşa edilmesine ilişkin protokol imzalandı. Sivas Valiliği Vali Dr. Hasan Canpolat toplantı salonunda gerçekleştirilen imza törenine Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, Sivas Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ve Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Sıtkı Eminoğlu katıldı.
Protokol kapsamında, Bahtiyarbostan Mahallesinde bulunan 18 derslikli Namık Kemal İlkokulu yıkılarak aynı alana Sivas Belediyesi tarafından 24 derslikli bir okul binası yapılacak. Okul ile birlikte kapalı otopark, spor salonu ve sosyal tesislerin bulunduğu donatılar da inşa edilecek.
En geç 20 ay içerisinde yeni okulun eğitim-öğretime açılacağını belirten Vali Salih Ayhan; “Yeni binası ile bölgenin ihtiyaçlarına çok daha uzun yıllar karşılık verebilecek okulumuz ilimize hayırlı olsun.” dedi.
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı da imzalanan protokolün ve Sivas’a kazandırılacak olan yeni okul binasının şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diledi.
Konuşmaların ardından Vali Ayhan, Başkan Bilgin ve Savaşçı, protokolü imzaladı.

Sivas Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu