GenelGündem

Sivas, Balkan U18 Atletizm Şampiyonası’na Ev Sahipliği Yapacak

Sivas, yarın başlayacak olan “Balkan U18 Atletizm Şampiyonası”na ev sahipliği yapacak. Bu önemli organizasyon öncesi, Tarihi Valilik Binası’nda bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar ve diğer paydaş kurumların yetkilileri katıldı.

 

Vali  Yılmaz Şimşek, Balkan U18 Atletizm Şampiyonası’nın önemine vurgu yaparak organizasyonun şehir için büyük bir gurur kaynağı olduğunu ifade etti. Şimşek,  “Önemli bir organizasyona ev sahipliği yapıyoruz. İlimiz daha önce birçok branşta uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmıştı. Bugün ise atletizm branşında Balkan Şampiyonası düzenlenecek olup, bu organizasyonun sevincini yaşıyoruz şehir olarak. Balkan Şampiyonası ulusal spor organizasyonları açısından ülkemizde önemli bir marka haline gelen ilimizi uluslararası organizasyonlar bakımından da güçlü bir aday haline getirecektir. Bu şampiyonaya ülkemiz başta olmak üzere Azerbaycan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Gürcistan, Yunanistan, Kosova, Makedonya, Moldova, Karadağ, Romanya, Sırbistan, Slovenya ve Ukrayna ülkelerinden sporcular katılım sağlayacaktır. Tüm halkımızı da bu önemli ve keyifli müsabakaları izlemeye davet ediyorum.”

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin de sporculara başarılar dileyerek organizasyonun şehir için önemine vurgu yaptı. Bilgin,  “Şehrimiz önemli bir uluslararası organizasyona ev sahipliği yapacak. Birçok ulusal ve uluslararası organizasyona ev sahipliği yaptık. Bunlar şehrin tanıtımı açısından vizyon vermek açısından, şehirde sporla ilgilenen gençlerin daha motive olması açısından çok çok önemli organizasyonlar. Tüm halkımızı organizasyonu izlemeye davet ediyorum. Sivas’a yakışır, Sivas’ın misafirperverliğini gösterir bir organizasyonlarla birlikte Sivas’ın ulusal ve uluslararası camiada tanınırlığını bilinirliğini arttırma noktasında güzel bir iki günü birlikte geçirmiş olacağız. Tüm sporcularımıza başarılar diliyorum.”

Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar da Sivas’ta önemli bir organizasyonun düzenlendiğini ifade ederek, Türkiye Atletizm Federasyonu olarak son 10 yılda elde edilen başarıların ülkenin spor altyapısının güçlenmesinin bir göstergesi olduğunu belirtti. Çintimar, “Şampiyonada başarılar elde ederek Türkiye’nin bu başarısını daha da artırmak istiyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu