GenelGündem

Şimşek: Gazeteciler, Kamusal Bir Görev Yürütmektedir

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Vali Yılmaz Şimşek, mesajında, “Gazetecilik mesleğinin icrasında emek veren basın mensuplarımızın ekonomik ve sosyal haklarını güvence altına alan 212 sayılı yasanın kabulü ile 10 Ocak 1961 tarihinin “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilişinin 62.yılını kutlamaktayız.

Gazetecilik mesleğinin icrasında emek veren basın mensuplarımızın ekonomik ve sosyal haklarını güvence altına alan 212 sayılı yasanın kabulü ile 10 Ocak 1961 tarihinin “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilişinin 62.yılını kutlamaktayız” dedi.

Gazeteciliğin etik kurallarına da vurgu yapan Vali Şimşek, “Tarafsız, güvenilir, ilkeli ve Basın Ahlak Kurallarına uyan, ülke menfaatleri doğrultusunda çalışarak, halkın haber alma ihtiyacını karşılayan, genel talep ve görüşleri kamuoyuna aktarmak adına önemli görev üstlenen basın, toplumsal kalkınmanın ve gelişmenin sağlanmasında da hiç kuşku yok ki önemli bir yere sahiptir.

Her koşulda gece gündüz demeden kamuoyunu bilgilendirmek adına fedakârca çalışma sergileyen gazetecilerimiz, bireylerin talep ve beklentilerini yansıtarak aynı zamanda kamusal bir görevi de yerine getirmektedir. Bu bağlamda; objektif, meslek etiğine bağlı, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı olarak görev yapan yazılı basının yanında görsel basınımızın da ilimizin sosyal, ekonomik ve kültürel gelişimine sağladıkları katkı her türlü takdire şayandır. Bu duygu ve düşüncelerle, ebediyete irtihal etmiş olan gazeteci kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyor, tüm Basın Mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu