Genel

Sermaye Bitti

Hibe desteğinde yer alamayan esnaf ve sanatkarların mağduriyet ve sorunlarını Ankara’ya taşıyan SESOB Başkanı Beşir Köksal, ‘Esnafın sermayesi bitti’ dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan hibe desteğinde yer alamayan esnafın sorunları Köksal tarafından Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan ile TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken’e iletildi.

Esnafın mağdur olmaması adına hibe desteği kapsamının genişletilmesi gerektiğini vurgulayan Köksal, esnaflara 50 ila 100 bin lira arasında bir yıl ödemesiz 3 yıl vadeli faizsiz kredi desteği verilmesini talep etti.

Sermaye Bitti

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, esnafın yaşadığı sorunları Ankara’ya taşıdı. Köksal, hibe desteğinin genişletilmesinin yanı sıra esnafa 3 yıl vadeli 1 yıl ödemesiz kredi talebinde bulundu

Salgın sürecinde esnafın sorunlarını sık sık gündeme getiren SESOB Başkanı Köksal, Ankara’da Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan ve TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken ile görüştü.

Pandemi sürecinde esnafların yaşadıkları sorun ve sıkıntıları yapmış olduğu ziyaretlerde gündeme getiren Köksal, iki grup halinde yapılacak olan 3 bin ve 5 bin liralık hibe desteğinin esnaf için çok önemli olduğunu belirterek, bazı esnaf gruplarının bu destekten faydalanamadıklarını ve mağdur olduklarını söyledi.

Covid-19 salgınından en fazla esnaf ve sanatkarların zarar gördüğünü, yaklaşık 1,5 yıldır sıkıntı çektiklerini de sözlerine ekleyen Beşir Köksal, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
“Esnaf ve sanatkarlarımın zor ve sıkıntılı olduğu bir dönemde yapılan bu destekler elbette çok önemlidir. 3 bin lira ve 5 bin liralık maddi destek esnafımıza can suyu olacaktır. Ancak açıklanan destek paketinde farklı sektörlerden bazı esnaf gruplarımız mağdur edilmiştir. Bazı meslek gruplarımız da nace kotlarından kaynaklı olarak sıkıntı yaşamaktadır. Gerek Nace kodlarından kaynaklanan sıkıntılar gerekse de sıkıntı yaşamasına rağmen zor durumda olan hibe desteğinin dışında kalan esnaf ve sanatkarlarımız da bu özel hibe desteğinden faydalanmalıdır. Esnaflarımızın pandemi sürecinden kurtulabilmesi ve eski günlerine tekrar kavuşabilmeleri için devlet desteğine ihtiyacı vardır. Sayın Genel Başkanımız Bendevi Palandöken Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürümüzden sorunlarımızı birkez daha gündeme getirmesini ve esnaflarımızın desteklerden faydalanmalarını talep ediyoruz.”

Kredi Talep Etti

Genel Müdür Necmettin Erkan ve TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken’e, esnafın iş yapamadığını ve sermayesinin bittiğini vurgulayan Köksal, esnaflara 50 bin lira ile 100 bin lira arasında bir yıl ödemesiz, 3 yıl vadeli, faizsiz kredi desteği verilmesini talep etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu