GenelGündemsivas

Salih Aşık Gençlik Merkezi Açıldı

Sivas Mevlana Mahallesi‘nde Salih Aşık Gençlik Merkezi Açıldı.

Sivas Belediyesi tarafından yeniden projelendirilerek Mevlana Mahallesi’nde hayata geçirilen Salih Aşık Gençlik Merkezi’nin resmi açılışı gerçekleştirildi. Açılış törenine Vali Yılmaz Şimşek, Sivas Milletvekilleri Abdullah Güler, Rukiye Toy, İstanbul Milletvekili Mustafa Kaya, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, il protokol üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.


Açılış konuşmalarının ardından Vali Yılmaz Şimşek, “Gençlik Merkezimizin mahallemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Geçmişte bu mekanda gençlerimize önemli hizmetlerde bulunan merhum Salih Aşık hocamızı da rahmet ve minnetle anıyorum. Gençliğimiz geleceğimiz demektir. Gençler adına yapılan yatırımlar da geleceğimize yapılan yatırımlardır. İnşallah bu mekanda gençlerimiz kendilerini en güzel şekilde geleceğe hazırlayacaklardır. Sosyal donatıların yer aldığı gençlik merkezini ilimize kazandıran Belediyemize ve emeği geçenlere teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Daha sonra söz alan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Önce ahlak ve maneviyat şiarıyla gençlerimize uzun yıllar hizmet veren Salih Âşık Öğrenci Yurdu‘nu; yaptığımız kapsamlı yenileme projesi sonrası gençlik merkezi olarak hizmete sunuyoruz. Gençlerimize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
Açılış töreninde duaların okunmasının ardından Salih Aşık Gençlik Merkezi’nin resmi açılışı gerçekleştirildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu