GenelGündem

Dr. Çiğdem Şimşek  Sağlıkta Sosyal Sorumluluk Projelerini Anlattı

Dr. Çiğdem Şimşek  Sağlıkta Sosyal Sorumluluk Projelerini Anlattı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen “Sağlıkta Sosyal Sorumluluk Projeleri” adlı seminer programına, Sivas Valisi Yılmaz Şimşek’in eşi Dr. Çiğdem Olgun Şimşek konuşmacı olarak katıldı.

Seminerde konuşan Dr. Çiğdem Olgun Şimşek, sağlıkta sosyal sorumluluk projelerinin önemine vurgu yaptı. Şimşek, “Sağlıkta sosyal sorumluluk projeleri, toplumun ihtiyaç duyduğu alanlarda sağlık hizmetlerine ulaşımını kolaylaştırmak ve sağlık hizmetlerinin kalitesini artırmayı amaçlayan projelerdir” dedi.

Dr. Çiğdem Olgun Şimşek, Türkiye’de ve dünyada yürütülen sağlıkta sosyal sorumluluk projelerinden örnekler verdi. Şimşek, Valiliğimiz öncülüğünde başlatılan Şifa projesi başta olmak üzere, Sivas’ta yürütülen sağlıkta sosyal sorumluluk projeleri hakkında da bilgi verdi.

Dr. Çiğdem Olgun Şimşek, seminerin sonunda öğrencilere seslenerek, “Sizler, sağlık alanında geleceğini şekillendirecek gençlerimizsiniz. Bu nedenle, sosyal sorumluluk bilinciyle yetişmeniz çok önemli” dedi. Şimşek, katılımcılara eğitim ve meslek hayatlarında başarılar diledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu