Hava Durumu

Sağanak Bekliyorduk Yine Kavrulduk! Pazartesi günü Yine Bunaltıcı Sıcakla Başladı

Sağanak Bekliyorduk Yine Kavrulduk! Pazartesi günü Yine Bunaltıcı Sıcakla Başladı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son hava tahmin raporuna göre, İstanbul ve çevresinde beklenen yağış gerçekleşmedi. Vatandaşlar, mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklardan bunalmaya devam ediyor. Meteoroloji, Bolu, Samsun, Amasya, Ordu, Tokat ve Sivas çevreleri için ise şiddetli yağmur uyarısı yaptı.

Yağışlı Hava Buralara Geliyor!

Yapılan değerlendirmelere göre, yurdun kuzey, iç ve doğu kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu olacak. Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Bolu, Samsun, Amasya, Ordu, Tokat ve Sivas çevrelerinde ise yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Diğer yerlerde ise az bulutlu ve açık hava hakim olacak.

Yağışların Doğu Karadeniz ile Samsun’un doğusu, Ordu, Erzurum, Kars, Ağrı ve Ardahan çevrelerinde yerel kuvvetli olması tahmin ediliyor.

Rüzgar ve Sıcaklık Durumu

Rüzgarın Marmara’nın güneybatısı, Kuzey Ege kıyıları, İç Anadolu’nun doğusu ile Orta Karadeniz’de kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 kilometre/saat) olarak esmesi bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının ise batı, güney ve iç kesimlerde 1 ila 4 derece artarak mevsim normallerinin üzerinde, Doğu Anadolu’nun doğusunda ise 2-4 derece azalarak mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu