GenelGündemİlçeler

Osman Yıldırım TOBB’da Görev Alacak mı?

Seçim döneminde, “Sivas’ı Ankara’da temsil edeceğim” diyen Sivas TSO Meclis başkanı Osman Yıldırım’ın önümüzdeki günlerde yapılacak olan TOBB Genel Kurulunda görev alıp almayacağı merak ediliyor.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’de seçim heyecanı yaşanıyor. Yapılacak olan genel kurul sonrası Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Osman Yıldırım’ında görev alması bekleniyor.
TOBB’a bağlı 365 oda ve borsada geçen sene başlayan seçim heyecanı, bu yıl mayıs ayında birliğin seçimli genel kurulu ile sona erecek. 31 Mayıs’ta yapılacak olan genel kurulda mevcut başkan Rifat Hisarcıklıoğlu’nun tek aday olması bekleniyor.
TOBB’un Genel Kurulu geleneksel olarak bir gün önceki etkinliklerle birliğin Ankara’daki ikiz kulelerinde başlayacak. TOBB, 1 milyon 500 bine yakın üyeyle Türk iş dünyasının en büyük örgütü konumunda. Genel Kurul COVID-19 salgınından sonraki iş dünyasının en büyük buluşması olacak.
Daha önce Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Başkanlığı görevini yürüten Hacı Osman Yıldırım’ın yeni seçilecek yönetimde görev alması bekleniyor.


2001-2018 yılları arasında Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim kurulu başkanlığı yapan Yıldırım, Türkiye Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) Yönetim Kurulu üyesi, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi ve Cumhuriyet Teknokent Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yaptı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu