EğitimGenelGündemVizyondakilerYerel Haberler

Okul Müdürleri Toplandı

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Sene Başı Eğitim Kurumları Müdürler Kurulu Toplantısı yapıldı. Millî Eğitim MüdürüErgüven Aslan başkanlığında Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya, Eğitim Müfettişleri Başkanı Osman Güler ve şube müdürleri de katıldı.

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı değerlendirmesi ile başlayan toplantıda LGS ve YKS verileri üzerinden il genelindeki başarı durumu ele alındı. Toplantıda konuşan Millî Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, Sivas’ın eğitimde başarısını her geçen yıl daha yukarıya taşıdığını belirterek, ‘her sene daha ileriye’ mottosuyla başarı seviyesini artırmak için kapsamlı çalışmalar yürütüldüğünü dile getirdi. Tüm okulların ders ders başarı analizlerinin yapıldığını ve bu analizler ışığında yapılabilecek çalışmalar üzerinde durulduğunu belirten Aslan, “Eğer yüreğimiz bir atar ise arzu ettiğimiz başarıyı yakalar var ise sorunlarımızı çözebiliriz.” mesajını verdi.

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılının başlamasına kısa bir süre kaldığını hatırlatarak, yeni eğitim öğretim yılına yönelik gerçekleştirilen hazırlıklara da değinen Aslan, okulların çevre temizliğinden, fiziki eksikliklerinin giderilmesine kadar tüm yönleri ile 12 Eylül tarihinden önce hazır olmasını istedi. Bu konuda okul müdürlerinin gereken hassasiyeti göstermesini isteyen Aslan, ders kitapları ile birlikte bu yıl yardımcı kaynakların da öğrencilerin masasında hazır olacağının altını çizdi. Artık öğrencilerin başka bir kaynağa ihtiyaç duymadan Millî Eğitim Bakanlığınca sağlanan bu önemli imkândan faydalanacağını belirten Aslan, “Yardımcı kaynaklar ile birlikte Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Akademik Destek dijital platformu ve zengin içeriklerin öğrencilerin istifadesine sunulduğu diğer bir platform olan Orta Öğretim Genel Müdürlüğü (OGM) Materyal dijital platformunun da etkin ve verimli bir şekilde kullanımının sağlanmasını istedi. Öğrencilerin ihtiyaç duyacağı her türlü videolu ders anlatımı, kaynak, test ve benzeri eğitim imkânlarına bu dijital platformlar üzerinden ulaşabileceklerini belirten Aslan, “Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin bu platformlardan en iyi şekilde faydalanmalarını sağlayalım” dedi.

Aslan, daha sonra diğer gündem maddeleri olan; sosyal, sportif ve kültürel faaliyetler, iş sağlığı ve güvenliği, büyük-küçük onarım çalışmaları, okul rehberlik faaliyetleri ve özel eğitim hizmetleri, DYK kursları, öğrenci devamlılığı ve okullaşma, Millî Eğitim Bakanlığınca yürütülen Matematik Seferberliği, okul öncesinin yaygınlaştırılması, PİGEP, Köy Yaşam Merkezleri, Geri Dönüşüm Kütüphaneleri, Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi ve Çevre Dostu 1000 Okul Projeleri ile okulların doğal gaz dönüşümleri, halk eğitimi kursları, mesleki eğitimin geliştirilmesi, kariyer basamakları ve YÖGEP çalışmaları, kütüphanelerdeki kitap sayılarının artırılmasına yönelik çalışmalar, fikri sınai mülkiyet hakları, taşımalı eğitim ve yemek, okul müdürlerinin harcama yetkilisi olması ve okullara gönderilen ödeneklerin kullanımı, mesleki eğitim merkezlerine öğrenci kazandırılması konu başlıkları üzerinde önemli değerlendirmelerde bulundu.

Toplantının son bölümünde Eğitim Müfettişleri Başkanı Osman Güler ve şube müdürleri de sorumluluk alanları ile ilgili konularda bilgi paylaşımında bulundu. Daha sonra ise okul müdürleri görüş, öneri ve taleplerini dile getirdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu