GenelGündemVizyondakilerYerel Haberler

NUMUNE HASTANESİ KAVŞAĞI NEDEN YAPILMIYOR?

BBP Partisi Sivas Merkez İlçe Başkanı Fikri Pınarlı, Sivas Numune Hastanesi bağlantı yollarının hala yapılmadığını belirterek Numune Hastanesi Kavşağındaki çalışmaların neden başlamadığını sordu.

Yazılı bir basın açıklaması yapan Pınarlı, “Numune Hastanesi’nin çevre yolunun hemen altına yapılması o bölgeye inanılmaz bir trafik yükü getirmiş oldu. Özellikle şehirler arası bir yol olması da otobüs kamyon gibi büyük araçların o yolu kullanmasıyla adeta her gün kaos yaşanmakta şehirde ki tüm hastaneleri yok ederek tek bir hastanede toplarken bu trafik yükü hiç hesaba katılmamış olduğu anlaşılıyor.

Normalde hastane yapılmadan önce bağlantı yollarının yapılması gerekirken bizde birçok şeyde olduğu gibi bu konuda eksik yanlış ve zor olan tercih edilmiştir. 

Gelelim asıl konumuza o bölgede ki trafiği rahatlatmak için 2021 yılında üst geçit ihalesinin yapıldığını biliyoruz.

İddialara göre o dönem Sivas Belediyesi tapu kavşağında ki alt geçit çalışmasını sebep göstererek çevre yolu tapu kavşağındaki yola alternatif diye hastane kavşağının ihalesini alan firmaya işi yavaştan almasını kendi yaptıkları alt geçit bitince başlamasını telkin ettiği söyleniyor.

Sonrasında ise yüklenici firma maliyetlerinde artmasını bahane ederek ve hakediş seviyesinin %15’in altında olmasından dolayı işi yapmaktan yasal hakkını da kullanarak vazgeçiyor.

Bizde BBP olarak kamuoyu adına soruyoruz.

Bu konuda ki son durum nedir tekrar ihale yapılacak mıdır?

Belediyenin bu işi geciktirmiş olması gerçek midir gerçekse bu bir vebal değimlidir?

Aynı şekilde o yolun devamı olan toptancılar ve 4 Eylül sanayi kavşağı da ölümlü ve yaralanmalı büyük kazaların yaşandığı sıkıntılı bir kavşaktır burada da araçlar için bir üst geçit şarttır.

Bizde BBP olarak bu kavşakların akıbetini takip edeceğimizin bilinmesini istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu