Gündem

Nevruz Kutlamaları Kar Altında Kaldı

Sivas, geleneksel Nevruz kutlamalarını beklerken beklenmedik bir sürprizle karşılaştı. Baharın müjdecisi olarak kabul edilen Nevruz Bayramı‘nda ateşler yakıldı, ancak gece boyunca şehre kar yağdı. Bu beklenmedik kar yağışı, yüksek kesimleri beyaz örtüyle kaplarken, şehirde bahar coşkusu yerine kışın geri dönüşüyle karşılaşıldı.

Nevruz’un kutlanmasının ardından, Sivas gece saatlerinde etkili olan kar yağışıyla uyanırken, şehir adeta mevsimler arasında bir yolculuğa çıktı. Kar yağışı özellikle yüksek kesimleri etkilerken, şehir genelinde ulaşım aksadı. Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle 109 yerleşim yerine ulaşım sağlanamıyor. Sivas İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, kapanan köy ve mezra yollarını açmak için yoğun bir çaba harcıyor.

Baharın gelmesiyle beklenen çiçeklerin açılması ve doğanın canlanması yerine, Sivas halkı karla kaplı bir manzarayla karşılaştı. Ancak bu beklenmedik durum, şehirde dayanışmayı ve birlik olmayı da beraberinde getirdi. Sivaslılar, birbirlerine destek olmak için güç birliği içinde çalışıyorlar.

Nevruz’un geleneksel ateşi, bu kez şehre sıcaklık getirmek yerine, karın altında kayboldu. Ancak Sivaslılar, bu beklenmedik kış gününde bile Nevruz’un coşkusunu ve birlikteliğini yaşamaya devam ediyorlar. Kar altındaki Sivas, gücünü bir araya getirerek kışın zorluklarını birlikte aşacaklarına inanıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu