GenelGündemİlçeler

Muay Thai Branşı Sporcularından, Bir Haftada 2 Avrupa Şampiyonluğu

Muay Thai branşı sporcuları, bir haftada iki Avrupa Şampiyonluğu kazanarak ülkemize büyük gurur yaşattı.
Ankara’da düzenlenen 22 ülkenin katıldığı Muay Thai Avrupa Şampiyonasında, 91 kg Üst Genç Erkekler kategorisinde sporcumuz Furkan ALICI, rakibini geride bırakarak Avrupa Şampiyonu oldu. Furkan Alıcı, müsabakada Rus rakibinin çekilmesiyle finale kalmış ve finalde Hırvat rakibini yenerek şampiyonluğa ulaştı.
Aynı şampiyonada 34 kg Yıldız Erkekler kategorisinde ilimizi temsil eden Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sporcusu Devran Yanardağ da daha önce rakiplerini geride bırakarak Avrupa Şampiyonu olmuştu.


Milli takım antrenörü Ekrem Arıs, Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, şube müdürleri ve il temsilcisine maddi ve manevi desteklerinden dolayı teşekkür etti ve sporcular Furkan Alıcı’nın ve Devran Yanardağ’ın başarılarıyla ülkemizi en iyi şekilde temsil etmenin gururunu yaşadıklarını söyledi.
İl Müdürü Erdoğan Tunç ise sporcunun elde ettiği Avrupa Şampiyonluğunun tesadüf olmadığını ve büyük bir gayret ve emekle elde edildiğini vurgulayarak, sporcuyu ve Milli takım antrenörünü tebrik etti. Tunç ayrıca, Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak her branşta sporculara destek verdiklerini ve bu desteğin artarak devam edeceğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu