GenelGündemSpor

Millilere Sivas Uğurlu Geldi

Sivas’ta yapılan Balkan U18 Atletizm Şampiyonası’nda Türkiye Milli Takımı, toplam 21 madalya kazandı. 15 ülkeden 310 atlet katılım sağladığı heyecan dolu şampiyona sonunda dereceye girenler için tarihi Buruciye Medresesi’nde ödül töreni gerçekleştirildi.


Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Atletizm Federasyonu organizesinde Sivas Valiliği ile Sivas Belediyesi iş birliğinde yapılan Balkan U18 Atletizm Şampiyonası hafta sonu Sivas’ta gerçekleştirildi.
4 Eylül Spor Vadisi Atletizm Pisti’nde yapılan şampiyonaya 15 ülkeden 310 atlet katılım sağladı. Sporcular gün boyunca farklı kategorilerde dereceye girebilmek için ter döktü.
Yarışların sona ermesinin ardından tarihi Buruciye Medresesi’nde dereceye giren sporcular için ödül töreni düzenlendi. Sporculara madalyalarını Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Sivas Belediye Başkanı Vekili Necmettin Yılmaz, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, Türkiye Atletizm Federasyonu Asbaşkanı Arif Alpkılıç ve il protokolü takdim etti.

4 ALTIN, 13 GÜMÜŞ VE 4 BRONZ MADALYA
Şampiyonada Türkiye, 4 altın, 13 gümüş ve 4 bronz olmak üzere toplam 21 madalya kazandı. Ay-yıldızlılar 21 madalya ile ülke sıralamasında birinci sırada yer aldı. Sırbistan 18 madalya ile ikinci, Hırvatistan ise 11 madalya ile üçüncü sırada yer aldı. Ay-yıldızlı ekipte altın madalyalar erkeklerde 1500 metrede Mazlum Tunçer, Uzun atlamada Ahmet Yiğit Vardar, Üç adım atlamada Emre Çolak ve Yüksek atlamada Yasir Kuduban’dan geldi.

MİLLİLERİN DERECE YAPTIKLARI KATEGORİLER
Altın madalya; Mazlum Tunçer 1500 metre, Ahmet Yiğit Vardar uzun atlama, Emre Çolak üç adım atlama, Yasir Kuduban yüksek atlama. Gümüş madalya erkekler; Muhammed Ağgün 800 metre, Bedirhan Güven 3000 metre, Talha Gülnihal 110 metre engelli, Musab Kundakcı 2000 metre engelli, Mehmet Kaçmaz uzun atlama, Muhammed Enes Kılıç, Batuhan Özdemir gülle atma. Kızlar; Esra Durmuş 800 metre, Döndü Kübra Boyraz 3000 metre, Elif Naz Köseoğlu 2000 metre engelli, Aleyna Karabulut Üç adım atlama, Rabia Çiçek cirit atma. Bronz madalya; Arda Şahin 100 metre, Furkan Kanlı 3000 metre, Erdem Güldemir gülle atma, Özlem Özcan gülle atma.

“HEYECANLA İZLEDİK”
Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç ise, tüm sporcuları tebrik ederek; “Böyle güzel bir organizasyonun ilimizde gerçekleştirilmesinden dolayı büyük mutluluk duyduk. Sporun birleştirici gücü gerçekten çok önemli. Müsabakaları heyecanla izledik. Katılımcılara teşekkür ediyor, dereceye girenleri kutluyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu