EğitimGenelGündem

Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın Veda Mesajı Yayınladı

Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın Veda Mesajı Yayınladı

Kıymetli Sivaslılar, Değerli Meslektaşlarım,
Bundan yaklaşık üç buçuk yıl önce eğitimin niteliğini artırmak, çocuklarımızı vatanına ve milletine faydalı bireyler olarak yetiştirmek, yavrularımızın aklına ve kalbine hitap ederek onları hem Bakanlığımızın eğitim politikalarıyla hem de toplumumuzun örf, âdet, gelenek ve göreneklerindeki güzel hasletlerle donatmak niyetiyle Sivas’ta idarecilik görevime başlamıştım. Geride bıraktığımız süre içerisinde mülki idare amirlerimizin, yerel yönetimlerimizin, meslektaşlarımızın, idarecilerimizin, velilerimizin, öğrencilerimizin ve tüm eğitim paydaşlarımızın desteği ile Rabbim bu kadim şehre hizmet etmeyi bizlere nasip etti. Bu şehre hizmet etme şansı bulduğum için kendimi çok mesut ve bahtiyar hissettiğimi özellikle ifade etmek istiyorum.
Değerli Dostlar,
Zamanla fark ettim ki Sultan Şehir’de hayallerime, hedeflerime ulaşmak için geçirdiğim her saniye; aslında beni bu şehre daha da bağlamıştı. Yürüdüğüm caddeler, sokaklar; ziyaret ettiğim okullar, başını okşadığım çocuklar, evlerine misafir olduğum veli ve öğrenciler, ebedi âleme yolcu ettiğim Nadi Aksoylar, Ali Nacaklar, Mehmet Darıcılar benden bir parça olmuştu. Divriği, Gölova, Yıldızeli, Gürün, Gemerek ve diğer tüm ilçeler ise beni tüm sıcaklığı ile karşılayan yuvam olmuştu.
Bugün bir kere daha anladım ki kader, bizlere bir yol çizer ve bizler o yol üzerinde seryrüsefer etmeye devam ederiz. Ben de bir sefer haberi aldım ve Sivas’tan ayrılma vaktinin geldiğini üzülerek öğrendim. Hüzünlüyüm; çünkü bedenimden, kalbimden, gönlümden koca bir parçayı Sultan Şehir’de bırakıyorum. Mutlu ve gururluyum; çünkü heybemde unutulmaz anılarla, kadim dostlarla, paha biçilemez tecrübelerle yola revan oluyorum.
Biliyorum ki gitmek olağandır, lakin önemli olan hayırla yâd ediliyor olmaktır. Hayırla yâd edilenlerden ve bu kubbede hoş bir sada bırakanlardan olmak duasıyla… Hepinizi Allah’a emanet ediyor, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum. Beni bu göreve layık gören Sayın Bakanımız Mahmut Özer’e, bizlere her daim eğitim liderliği yapan Sayın Valimiz Salih Ayhan’a, destelerini esirgemeyen milletvekillerimize, eğitime dair her konuda yanımızda olan Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin’e, işbirliği içerisinde çalıştığımız kamu kurumu müdürü arkadaşlarıma ve STK temsilcilerimize şükranlarımı sunuyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu