GenelGündemİlçeler

Milli Eğitim Müdürü Aslan, TIMSS Sınavına Girecek Öğrencilere Başarılar Diledi

Millî Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, Sivas‘ta TIMSS sınav uygulamasına katılacak Huzur İHO öğrencilerini ziyaret etti. Sınava girecek öğrencilere başarılar dileyen Aslan, okulda görev yapan öğretmenlerle de bir araya geldi.


Millî Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması (TIMSS) kapsamında gerçekleştirilecek sınav uygulamasına katılacak olan Huzur İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerini ziyaret etti. Aslan’a Şube Müdürü Mehmet Uysal, Sivas ÖDM Müdürü Banu Boğazlıyan ve ÖDM’de görevli koordinatör öğretmenler de eşlik etti. Okul Müdürü Bahadır Çetin ile bir süre görüşen ve okulun durumu hakkında bilgi alan Aslan, ardından sınava katılacak öğrencilerle bir araya gelerek sohbet etti. Aslan, öğrencilere sınavda başarılar diledi. Okullar arası güreş turnuvasında serbest sitil ve grekoromen de şampiyon olarak, Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanan Muhammed Berat Sönmez ile de yakından ilgilenen Aslan, Sönmez’e Türkiye Şampiyonasında başarılar diledi.


Daha sonra okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen Aslan, Sivas Valiliği himayesinde Millî Eğitim Müdürlüğünce hayata geçirilen HEDEF Projesi kapsamında yürütülen çalışmalar ve LGS’ye hazırlık sürecine yönelik görüş alışverişinde bulundu.


Aslan, HEDEF Projesi kapsamında Görsel Sanatlar Öğretmeni Kamer Bakış rehberliğinde her hafta bir sınıfın katılımı ile yapılan resim çalışmalarının yer aldığı sergiyi de gezdi. Öğrencilerin eserlerini yakından inceleyen Aslan, Bakış’tan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu