GenelGündemİlçelerYerel Haberler

MHP’de 14 Aday Adayı Sahada

14 Mayıs Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Milletvekili olmak için Aday Adayı olan kişiler belli oldu.

Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Milletvekili olmak için Genel Merkeze gidip müracaat eden ve kabul edilen kişi sayısı 14 oldu. Aday adaylığı için başvuru yapan 25 kişiden 11’inin aday adaylığı başvurusu kabul edilmedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Milletvekili Adayı Değerlendirme ve Tespit Komisyonu tarafından yapılan incelemeler sırasında başvuru trafiğinde olağan dışı hareketler gözlemlendiğini belirterek, “Çok sayıda aday adaylığı girişiminin FETÖ ve PKK iltisaklı unsurlar tarafından yönlendirildiği tespit edilmiştir. Zillet ittifakı lehine mevki kazanmaya yönelik olduğu düşünülen söz konusu teşebbüsler, MHP’nin aday adayı listesine sızma girişimi olarak değerlendirilmiştir” ifadelerini kullanmıştı.

25 kişinin Sivas için müracaatı sonrası yapılan incelemelerde sayı önce 17’ye daha sonra da 14 kişiye düştü. Aday adayları içerisinde Emekli Jandarma Tümgeneral İbrahim Aydın dikkat çekiyor. Aydın istihbaratçı yönü olan birisi.

Ayrınca “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizisiyle popüler olan ve birçok yapımda rol alan Ömer Kurt’ta dikkat çeken bir başka isim oldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu