EğitimGenelGündemYerel Haberler

Mezun Olan İstihdam Edilecek

Sivas’ta, mesleki eğitimin geliştirilmesi, mesleki eğitime katılım artırılması ve nitelikli istihdama katkı sağlanması için önemli adımlar atılmaya devam ediliyor. Bu kapsamda Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ozon Tekstil A.Ş. arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan’ın makamında gerçekleştirilen imza törenine Şube Müdürü Özkan Çamcı, Ozon Tekstil A.Ş. İnsan Kaynakları Yetkilisi Sevil Çoban, işletme müdürleri Ergün Tamusta ve Hüseyin Türk, Yönetici Danışmanı Yusuf Türkmen, Okul Müdürü Tuncay Baral ve Müdür Yardımcısı Mustafa Sümbül katıldı.

Türkiye’nin geleceğini mesleki eğitimin şekillendireceğine vurgu yaparak bu bilinçle önemli çalışmalar gerçekleştirildiğini belirten Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, Sivas’ta mesleki eğitimi geliştirecek, nitelikli iş gücü ve istihdamı artıracak, mesleki eğitim merkezleri ile hem meslek sahibi bireylerin sayısını hem de işletmelerin nitelikli iş gücü kazanımlarını artıracak çalışmaların hayata geçirildiğini söyledi.

Bu kapsamda Sivas’ta faaliyet gösteren Ozon Tekstil firması ile bir işbirliği protokolü imzalanacağını belirten Aslan, “İstihdam garantili mesleki eğitim işbirliği protokolü ile Necip Fazıl Kısakürek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tekstil ve Moda Tasarım Teknolojileri alan öğrencilerinin son sınıfta işletmede gerçekleştirilecek beceri eğitimlerine katılımları sağlanacak ve öğrenciler mezun olduklarında istihdam edilecek. Protokol kapsamında öğretmenlerin de mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak faaliyetler gerçekleştirilecek. Ayrıca işletmede çalışan personelden kalfalık, ustalık belgesi almak isteyen ya da meslek lisesi mezunu olmak isteyenlerin Mesleki Eğitim Merkezine kaydı yapılarak eğitim verilecek. Eğitim süreçlerinin tamamlanmasının ardından iş yeri çalışanları kalfalık-ustalık belgesi ve meslek lisesi diploması alma imkânına kavuşacak.” ifadelerini kullandı.

Firmanın, Tekstil ve Moda Tasarım Teknolojileri Alanını tercih edecek olan 9. sınıf öğrencileri arasındaki en başarılı 4 öğrenciye burs vereceğini ve okulda gerçekleştirilecek eğitimlerde kullanılmak üzere temrinlik malzeme desteğinde de bulunacağını belirten Aslan, “Ben bu protokolün ilimiz, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, firmamız ve firmada çalışan personellerimiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu