GenelGündem

METEOROLOJİ UYARDI, YAĞIŞ GELİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü de yaptığı açıklamada 19 il için ‘sarı’ ve ‘turuncu’ kodlu uyarıda bulundu. Sivas’ın içinde bulunduğu illerde yağmur ve sağanak bekleniyor.

Türkiye Aralık ayının gelmesiyle soğuk hava dalgasının etkisi altına girmeye başladı. Yurdun özellikle Doğu ve orta kesimleri soğuk ve yağışlı havanın etkisinde. Meteoroloji Genel Müdürlüğü de yaptığı açıklamada 19 il için ‘sarı’ ve ‘turuncu’ kodlu uyarıda bulundu. Ayrıca İstanbul’da kar yağışı için de tarih verildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son hava durumu tahminlerine göre, yurdun genelinin parçalı ve çok bulutlu, İç Ege, Akdeniz, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Artvin dışında Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu, Bilecik, Sinop, Muğla, Aydın’ın iç kesimleri ile gece saatlerinden itibaren Marmara’nın batısının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Genellikle yağmur ve sağanak, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari’nin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların Akdeniz bölge geneli, Samsun, Çorum, Amasya, Tunceli, Malatya, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Kırıkkale, Kırşehir, Yozgat, Sivas, Karaman, Konya’nın kuzey ve batısı ile Ankara’nın güney ve doğu çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Ankara’nın güney ve doğu çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu