GenelGündem

Maç Günü Trafik Çilesi Bitecek

Süper Lig maçlarının olduğu günler aşırı yoğunluk yaşanan stadyumu Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarına bağlayan proje tamamlandı. Açılış çarşamba günü yapılacak.

Sivasspor’un lig maçlarının olduğu gün trafik yoğunluğunun yaşandığı 4 Eylül Stadyumu bölgesindeki trafiği rahatlamak ve yeni güzergahlar oluşturmak amacıyla Sivas Belediyesi tarafından yapılan stadyum yanı üst geçit ve bağlantı yolu projesinin yapımı tamamlandı.

4 Eylül Stadyumunu, Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı’na bağlayacak ve şehre yeni bir trafik güzergahı kazandıracak olan yolu ligin ilk haftasında Sivasspor ile Samsunspor arasında oynanan maçta kullandı. Yapılan üst geçit ve bağlantı yolu projesi sayesinde bölgedeki trafiğinde rahatladığı görüldü. Projenin açılışının belediye tarafından 16 Ağustos Çarşamba günü saat 14.00 gerçekleştireceği duyuruldu.

Eser ve hizmet siyasetine devam ettiklerini belirten Başkan Hilmi Bilgin, “Sivas’ımıza yeni projeler kazandırmaya devam ediyoruz. Yeni bir ulaşım aksı oluşturarak trafiği rahatlatacak olan stadyum yanı üst geçit ve bağlantı yolu projemiz şehrimize hayırlı olsun” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu