Spor

Kupa Finaline Otobüs Desteği

Demir Grup Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz ve Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, kulüp tesislerinde basın toplantısı düzenledi.

Başkan Bilgin, Ziraat Türkiye Kupası finalinde Yukatel Kayserispor ile oynayacak olan maçta biletini alan tüm taraftarları maça götüreceklerini söyledi.

İlk olarak konuşan Başkan Otyakmaz, kupayı Sivas‘a getirmeyi çok istediğimizi vurgulayarak, “Türkiye Kupası’nda tarihimizde ilk defa finale kalma başarısını gösterdik. Dolayısıyla önümüzde belki de Demir Grup Sivasspor tarihinin en önemli karşılaşması var. Bu mücadeleden de zaferle çıkmak için el birliği, güç birliği, iş birliği gerekiyor. Yönetici olduğumuzdan beri kendisi de Sivasspor da görev aldıktan beri sürekli Sivasspor’umuzu destekleyen Başkanımız Hilmi Bilgin ile birlikteyiz bugün. Kendisinin taraftara ne gibi destekleri olacak bunları konuşacağız. Bizim için gerçekten çok önemli bir karşılaşma. Kayseri’de bizim komşu vilayetimiz ve çok değerli başarılı bir takımı da söz konusu. Onlar da bizim gibi bu sene Türkiye Kupası’na önem verdiler. Dolayısıyla çok güzel Anadolu derbisi olabilecek nitelikte. Anadolu futbolunu taçlandıracak bir karşılaşma olacak. O yüzden tüm taraftarlarımızı maça bekliyoruz. Geleceklerinden en ufak bir şüphemiz yok ancak yine de bize yakışır bir organizasyonla taraftarımızı stadyum getirmek istiyoruz. El birliğiyle bunu başaracağımıza inanıyorum. Güzel bir maç olsun. İnşallah kupayı şehrimize getiririz diye düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

“KUPA SİVAS’A GELECEK”

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise, Ziraat Türkiye Kupası final maçında İstanbul’da Kayserispor ile karşılaşacak Demir Grup Sivasspor’umuza destek amaçlı, maça gitmek isteyen taraftarımıza 200 otobüs desteğinde bulunacaklarını söyledi.Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise, tek yürek olduğumuzu ve Demir Grup Sivasspor’umuzun Sivas’ın en önemli markası olduğunu belirterek, “Sivasspor kurulduğu günden bugüne kadar Sivas’ın en önemli değeri ve en önemli markası. Bugün Sivas’ımızı hem ulusal manada hem de uluslararası manada Avrupa’ya açılan yüzümüz olarak en güzel şekilde markamızı artıran bir değerimiz. Şehrin dinamiklerine düşen de böyle güzel bir markaya güzel bir değere sahip çıkmaktır. Haftaya perşembe günü İstanbul’da en önemli maçlarımızdan birine çıkacağız. Türkiye Kupası final maçında Kayserispor ile karşılaşacağız. Sivasspor’un bugüne kadar ki sportif başarılarının üzerine inşallah perşembe akşamı bir başarı daha ekleyerek Sivas’a döneceğiz. Buna şehir olarak inanıyoruz. Çünkü güzel bir yönetim, güzel bir birliktelik, güzel bir takım var ve teknik heyet de buna inanmış vaziyette. İnşallah perşembe günü Sivaslıları mutlu edecek bir sonuçla Sivas’a döneceğiz. Burada Sivasspor görevini yapıyor; yönetim işini yapıyor; teknik heyet, futbolcular işini yapıyor. Şehre düşen şehrin yöneticilerine düşen de belli görevler var. Biz bu noktada Sivas’ta yaşayan taraftarımızın İstanbul’a gidip takımını desteklemek takımın 12. gücü olma noktasında üzerimize düşen görevi yapalım dedik.”Başkan Bilgin, taraftarımızı İstanbul’a götürmek için 200 otobüsün ayarlandığını ve talep olduğu zaman sayının artırılabileceğini belirterek, “Başkanımızla görüştük, yönetimimizle görüştük ki şu ana kadar Sivasspor’umuza yaptığımız her desteği istişare ile yaptık ve inşallah haftaya perşembe günkü maçta Sivas’ta yaşayan hemşerilerimizden Sivas’ta olup da biletini alıp da İstanbul’a gitmek isteyen herkesi İstanbul’a götürmeyi planlıyoruz. 200 araçla ilgili çalışmamızı tamamladık. 200 otobüsle şu anda hazırız. Taraftarımız biletini aldığı takdirde 200 araçla birlikte Sivas’taki taraftarları İstanbul’a taşıyacağız. 200 araçtan fazla bir talep olursa onları da götüreceğiz. Kimseyi mağdur etmeyeceğiz. Bize düşen, şehre düşen Sivasspor’un 12’nci gücü olarak o gün stadyumda yerimizi alıp takımımıza destek olmak. Biz şehir olarak birliğimizi beraberliğimizi sağlayıp takımımıza destek olduktan sonra ben inanıyorum ki takım bugüne kadar yaptığı gibi bu günden sonra da şehir için en güzelini yapacaktır. Biz tüm taraftarlarımızı stadyuma bekliyoruz. Ve o kupa Sivas’a gelecek diyoruz.” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu