GenelGündem

Kim Bu Komik Amcalar!


Canları sıkılınca rezil olmak pahasına bir de pankart yaptırarak TOBB önüne gittiler. Komik abiler; Kanun der ki 1.000 Sanayici varsa Sanayi Odası açılabilir.

Önceki gün sosyal medyaya düşen bir görüntü Sivas’ta şok etkisi yarattı. Kim olduğu bilinmeyen, Sivas’ta kimsenin tanımadığı bir grup TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) binası önünde pankart açarak ilginç bir talepte bulundu.
TOBB binası önünde pankart açan grup Sivas’ta yeni bir sanayi odası kurulmasını istedi. Halihazırda yaklaşık 9 bin üyesi olan Sivas Ticaret ve Sanayi Odasından ayrı olarak yeni bir sanayi odası kurulmasını isteyen grubun işleyiş ve yönetmeliklerden bir haber olması ise gülümsetti.
Mevcut durumda zaten bir Ticaret ve Sanayi Odası varken yeni bir oda açılmasının istenmesi kamuoyunda da hoş karşılanmadı. Sivas’ın 6. Bölge Teşvikleri kapsamına alınması için mücadele eden ve herkese kapısı açık olan STSO Başkanı Mustafa Eken ile istişare yapmayan bu kişilerin asıl amacının ne olduğu ise merak ediliyor.
Canları sıkılan 2 3 kişi nasıl kendimize reklam yaparız diye düşünürken rezil olmak pahasına böyle bir girişimde bulundu.
Öte yandan TOBB önünde pankart açan grubu Sivas’ta tanıyan vatandaş da olmadığı ifade edildi.
Kim oldukları ve ne iş yaptıkları bilinmeyen bu gruba bir şokta TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan geldi. Hisarcıklıoğlu grubun randevu talebine olumsuz yanıt verdiği ve TOBB binasından içeri giremediler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu