EğitimGenelGündem

Kardeşlerin Hafızlık Sevinci

Sivas Anadolu İmam Hatip Lisesi 2.sınıf öğrencisi Hasan Yeniyapan ile Sivas Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 1.sınıf öğrencisi Sevgi Yeniyapan  kardeşler “Okul-Kur’an Kursu İş Birliğine Dayalı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi” kapsamında aynı anda başladıkları hafızlık eğitimlerini aynı anda tamamlayarak mezun oldu.

Diyanet İşleri Başkanlığınca gerçekleştirilen “2023 Yılı Hafızlık Tespit Sınavı”nda başarılı olarak belge almaya hak kazanan hafız kardeşler için Sivas İl Müftülüğünce “Belge Takdim Töreni” gerçekleştirildi.

Hafız Mehmet Altuntaş Erkek Yatılı Hafızlık Kur’an Kursu Konferans Salonu’ndaki törende konuşan İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya, “Bir anne baba için en güzel duygulardan biri çocuğunun hafız olmasıdır. Hasan ve Sevgi, ailesine çifte mutluluk yaşattı. Bizleri de bu güzel mutluluğa ortak etti.” dedi.

 “Ben bir istedim Mevla’m iki hafız verdi”

Sivas Müftülüğüne teşekkür eden baba Yusuf Yeniyapan, “Nerede bir çocuğun hafız olduğunu duysam duygulanır gözümden yaşlar akardı. Yüce Rabbime kendi çocuklarımdan bir tanesinin hafız olması için çokça dua ederdim. Ben bir istedim hamdolsun Mevla’m iki hafız verdi.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Müftü Altunkaya, hafız kardeşlere belgelerini takdim etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu