GenelGündemYerel Haberler

Karahan: Kabul Etmemiz Mümkün Değil

Sivas 4 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muhittin Karahan, son günlerde basın mensuplarına yönelik yaklaşımlara tepki gösterdi.

Son zamanlarda Sivas’ta yaşanan, basın özgürlüğünü kısıtlayıcı hareket ve eylemler nedeni ile gazetecilerin görevini yapmakta zorluk çeker hale geldiğini söyleyen Karahan, “Özünde kamu görevi üstlenen gazeteci arkadaşlarımız, türlü zorluklara göğüs gererek vatandaşları bilgilendirme adına önemli bir görev üstlenmektedir. Ancak türlü zorlukların arasında, kamu personelinin ayrıca zorluk çıkartması kabul edilebilir bir durum değildir. Son olarak Sayın Valimiz Dr. Yılmaz Şimşek’in, çocukların karne heyecanına ortak olduğu programda görevli resmi korumaların programa davet edilen gazeteci arkadaşlarımıza zorluk çıkartmaları söz konusu olmuştur. Amacı halka haber ulaştırmak olan arkadaşlarımız bu tür anlamsız müdahaleler ile görevini yapamaz hale gelmektedir.
Bizler, bugüne dek birçok konuda kamu personeli ile kol kola görev yaparak ülke menfaatine olan işlere destek veren bir mesleğin mensuplarıyız. Bu hassasiyetin bozulmaması, Sivas’ımızda tüm kamu personelinin ve gazetecilerin görevini kolaylaştırmak adına, 4 Eylül Gazeteciler Cemiyeti olarak gerekli görüşme ve girişimlerde bulunacağımızı bildiririz.
Valimiz Salın Dr. Yılmaz Şimşek ve İl Emniyet Müdürümüz Sayın Burhan Akçay’ın da bu konuda hassasiyetlerini biliyor ve gerekli uyarıları yapacağına inanıyoruz.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu