GenelGündemİlçeler

İl Genel Meclisi Toplantıları Başladı

Sivas İl Genel Meclisi Temmuz ayı toplantılarının ilk oturumu İl Genel Meclis Başkanı Hakan Akkaş yönetiminde, İl Özel İdaresi merkez binasında bulunan meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Meclis Başkanı Hakan Akkaş, sözlerine 2 Temmuz 1993 yılında Sivas’ta ve 5 Temmuz 1993 yılında Erzincan’ın Başbağlar köyünde yaşanan elim olaylarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza başsağlığı dileyerek başladı. Ayrıca Kurban Bayramının yardımlaşma, kardeşlik ve dayanışma bilinci ile ülkemize iyilik ve bereket getirmesi temennisinde bulundu. Meclis Başkanı Hakan Akkaş’ın ardından parti grup başkan vekilleri de sırası ile söz aldı.

Meclise ilk kez misafir olarak katılan AK Parti Sivas Milletvekili Rukiye Toy öncelikle divanda gördüğü birlik beraberlikten çok mutlu olduğunu belirtti. Sonrasında ise Kurban Bayramının birlik ve beraberliğimizin en güzel örneklerinden biri olduğunu, paylaşmanın, hoşgörünün ve yardımlaşmanın önemini bir kez daha hatırlamamız gerektiğini vurguladı. Meclis çalışmaları için de kolaylıklar diledi.

Açılış ve yoklamanın ardından gündemin ikinci maddesinde yer alan bir önce ki aya ait kararların özetleri okundu. Temmuz ayında ilgili komisyonlara havale edilen 13 konu görüşülerek karara bağlanacak.

7 Haziran Cuma gününe kadar sürecek olan İl Genel Meclisi Temmuz ayı toplantılarının 2. oturumu yarın yapılacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu