GenelGündem

HEMŞERİLERİMİZİ SİVAS’A DAVET EDİYORUZ

Yıllar önce Sivas’tan göç ederek büyük kentlere yerleşen, önemli sanayi ve ticari faaliyetlerde bulunarak ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayan Sivaslı iş insanları; tecrübelerini, güçlerini ve yatırımlarını doğdukları topraklara aktarıyor.

Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile Sivas Ticaret Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, ilkini geçen sene yaptıkları “Gurbetten Sılaya Haydi Yatırıma” programının 2’ncisini gerçekleştirdiler.
Jakamen-Ayan Tekstil Ürünleri, Cansoy İç Giyim, Önyıldız Tekstil, Çuhadaroğlu Metal Sanayi, İstanbul Sütlü Tatlı, Baruthane Pilavcısı işletmelerini ziyaret eden Vali Salih Ayhan ve beraberindeki Sivas heyeti, üretimle ilgili yetkililerden bilgi aldı. İstanbul programları kapsamında Sivaslı iş insanlarıyla akşam yemeğinde de bir araya gelen Vali Ayhan ve beraberindekiler, yatırımcıları doğup büyüdükleri topraklara yatırım yapma çağrısında bulundu.
Çuhadaroğlu Metal Sanayi ziyaretinde bilgi veren şirketin Genel Müdürü Kenan Aracı, doğdukları topraklara yatırım yapmayı düşündüklerini ifade ederek, “Her ne kadar ifade ettiğiniz gibi Sivas’tan kopup buralara gelip buralarda doyduğumuz yerde büyümeye çalışsak ta köklerimiz orası. Sizlerin de desteği ile umarım Çuhadaroğlu Grubu olarak çok güzel işlere imza atmayı başaracağız. Bizim malum 5 kişiyi rahmetli Ahmet Çuhadaroğlu merhum kurucumuz 5 kişiyle başlayan serüven bugün 750 çalışanı ile 40 ülkeye ihracat yapan çok büyük bir sanayi tesisi haline gelmiştir. Umarım sizlerin bu daveti de bizlerde bir ivme yaratır hareketlenme yaratır. Çünkü yerimiz dar yetmiyor. İnşallah önümüzdeki süreçte bizlerde doğduğumuz o topraklarda bu yatırımları yapmayı Allah bize nasip eder. Tekrardan ellerinize ayaklarınıza emeklerinize sağlık. Bizim arkamızda durup bizi destekleyip buraya geldiğiniz için de biz çok teşekkür ediyoruz.” dedi.
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken de, Sivas heyeti olarak ziyaret yaptıklarını ve iş insanlarını Sivas’a yatırım yapmaya davet ettiklerini ifade ederek, “Bugünü komple İstanbul’daki hemşehrilerimizin iş yerlerine ayırdık. Şuana kadar 5, 6 fabrika ve iş yeri ziyaret ettik. Şuanda Çuhadaroğlu Gruptayız. Gerçekten hemşehrilerimiz gururumuz. Burada Türkiye’ye dünyaya hizmetler yapıyorlar. Çok güzel işler yapıyorlar. Bugün ki ziyaretimizin sonucunda da tüm iş yerlerini davet ettik ve Sivas’ın eski Sivas olmadığını anlattık. Bu vesileyle de inşallah yarında buradayız. Pazar gününe kadar boş durmayacağız. Buraya gezmeye gelmedik. Gerçekten ziyaretler yapıyoruz, çalışıyoruz. Çalışmaya devam edeceğiz. Sayın Valimize, belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Buradaki iş yerlerini bu kadar yoğunluğun arasında tabi ki gelmek zorundayız ama gelerek Sivas’ı anlattıkları için anlattığımız için tüm heyete teşekkür ediyorum. İnşallah hep birlikte bu fabrikamızın da Çuhadaroğlu olarak ta Sivas’a yatırım yapmalarını da kendilerine bildirdik.” ifadelerini kullandı.

HEMŞERİLERİMİZİ SİVAS’A DAVET EDİYORUZ

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise Sivas’ın kalkınması için istihdam ve üretim noktasında daha ileriye gitmesi noktasında üzerlerine düşeni yapmaya devam edeceklerini belirterek “İstanbul ziyaret ve programlarımız kapsamında Valimiz, Ticaret ve Sanayi Odamız ve organize sanayi müdürlerimiz ile birlikte Sivas’a yatırım yapan ve Sivaslı iş adamlarımızı ziyaret ediyoruz. Sağ olsunlar bir kısım iş adamlarımızın Sivas’ta yatırımları var. Onları ziyaret edip teşekkürlerimizi iletip, onlara moral ve motivasyon veriyoruz. Diğer Sivaslı iş adamlarımızı da ziyaret ederek önümüzdeki süreçte Sivas’ta yatırım yapabilecek iller arasında ki avantajı da kullanarak hemşerilerimizi Sivas’a davet ediyoruz. Bu noktada yine İstanbul’da yaşayan Sivaslılarımız dünyaya mal olan büyük fabrikalarla büyük üretim tesisleri ile birlikte bizlerin gururu. İnşallah önümüzdeki süreçte de kendileriyle yapacağımız istişarelerle birlikte Sivas’ta istihdama ve üretim noktasında yapabileceklerini katkı noktasında kendileriyle istişare halindeyiz. Ben tüm ziyaret ettiğimiz iş adamlarımıza ve bugün burada Çuhadaroğlu Holding’e teşekkür ediyorum. Sivas memleketimiz de herkes memlekete hizmet noktasında bir şekilde elini taşın altına koyup Türkiye’nin ihtiyacı olan üretmek ve çalışma noktasında da bugün ziyaret ettiğimiz iş adamlarımızı da gördük ki en güzelini yapıyorlar. İnşallah önümüzdeki süreçte de biz bu noktada Sivas heyeti olarak Valiliğimiz, Ticaret ve Sanayi Odamız ve biz bu noktada Sivas’ın kalkınması ve ilerlemesi için istihdam üretim noktasında daha ileriye gitmesi noktasında üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Ziyarette son olarak konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas’ın çok büyük bir potansiyeli olduğunu, beşeri sermayesinin çok güçlü olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Memleketlerinde doğmuş ama maalesef orada doyamamışlar dünyanın dört bir tarafına gelerek de adlarıyla, ürettikleriyle ülke ekonomisine katkılarıyla adından hep sıkça söz ettirmişler ve bundan da gurur duyuyoruz. Biz 2021 yılının Şubat ayında ‘gurbetten sılaya haydi Sivas’a yatırıma’ diye yine bu heyetimiz ile beraber belediye başkanımız TSO başkanımız, rektörlerimiz, OSB müdürlerimiz ile beraber yola çıktık. 3 günlük güzel bir gezi yaptık. Onun çok ciddi bir manada faydasını gördük. Birebir hemşerilerimize uğrayarak hem onların başkanımızın dediği gibi moral ve motivasyonlarını diri tutmak teşekkür etmek hemşeri olmaktan mütevellit onlarla gurur duyduğumuzu ifade etmek hem de bu potansiyellerini yine şuan Sivas cazibe anlamında iyi bir noktaya geldi yatırım yapın dedik. Gerçekten güzel bir netice aldık. Tabi salgın devreye girdi. O inkıtaya uğradı. Biz de şuan İstanbul’da Sivas Tanıtım Günleri’nde bir vesile kılarak yine İstanbul’a geldik. Aynı düşüncemizi devam ettiriyoruz. Gerçekten çok faydalı ziyaretler oldu. Bizde birçok şey öğreniyoruz. Yeni yatırımlar öğreniyoruz. Ülkedeki ticaretin ekonominin sanayinin değişimini de görüyoruz. Aynı zamanda kendi ufkumuzu da açıyoruz. Yine hemşerilerimizin de durumunu görüyor onları Sivas’a davet ediyoruz. Şuna inanıyoruz ki her geldiğimiz yerde hemşerilerimizin memleketlerine olan ilgi ve alakaları daha da artıyor. Ve ilerleyen dönemlerde bu ziyaretler çok ciddi manada faydası olacağını meyvesini vereceğine de inanıyoruz. Çünkü bunun yansımaları başladı. Sivas Demirağ OSB gerçekten bu ziyaretlerle ciddi manada bir ticaretin üretimin istihdamın ve ağır sanayinin de merkezi olacağına dair ümidimiz bu ziyaretle birlikte daha da artırdığını çok rahat görebiliyoruz. Şuanda Çuhadaroğlu ailesinin yanındayız. Ülke ekonomisine büyük katkıları var. Gurur duyacak tesisleri var. Memleketlerine olan ilgileri fevkalade. Misafirperverliklerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Ziyaretlerimiz hayırlı bereketli olsun.”

Sivas Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu