GenelGündemİlçeler

Hain Darbe Girişimi 7’nci yılında Sivas’ta

Sivas‘ta Demokrasiye Kararlılık: 15 Temmuz Anma Programı Türk Bayraklarıyla Dolup Taştı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programları kapsamında; hain darbe girişiminin 7’nci yıldönümü münasebetiyle tüm yurtta olduğu gibi Sivas’ta da çeşitli etkinlikler düzenlendi. Tren garı önünden Türk bayrakları eşliğinde başlayan yürüyüş, kent meydanına kadar devam etti. Yürüyüşe; Vali Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, il protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kongre Müzesi Bahçesi’nde düzenlenen anma programına katılan Vali Şimşek, ilk olarak 15 Temmuz Anı Defterini imzaladı. Daha sonra 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programına geçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan etkinlikte Kuran-ı Kerim tilaveti okunarak dualar edildi.

Anma programında katılımcılara hitap eden Vali Yılmaz Şimşek; “Bundan tam 7 yıl önce yine bir 15 Temmuz gecesi ülke olarak, millet olarak karanlık bir gece yaşadık. Devletimizin, ordumuzun içine sızan hainlerce milli birliğimize, beraberliğimize ve demokrasimize karşı bir hain darbe girişimi gerçekleşti. Adeta ülkemiz işgal edilmek istendi ama unuttukları bir şey vardı o da bu milletin feraseti, bu milletin cesareti. Bu milletin Cumhurbaşkanına sevgisi ve bu milletin yine demokrasiye bağlılığı nitekim aziz milletimiz kendi silahını kendine doğrultan ihanet şebekelerine karşı Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla genç yaşlı, kadın erkek demeden Türk bayraklarıyla meydanlara çıkmış halkın iradesinin her sşeyin üstünde olduğunu bir kez daha göstermiştir.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu