GenelGündem

Gurbetçilerin Dönüşü Esnafı Hareketlendirdi

Gurbetçilerin Dönüşü Esnafı Hareketlendirdi

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, tatil ile birlikte gurbetçilerin memleketlerine dönmesini esnafı hareketlendirdiğini ifade ederek, müşteri memnuniyetine önem vermelerini istedi.

Okulların tatil olması ile birlikte gurbetçi vatandaşların memleketlerine dönüş yapması nedeniyle Sivas ve ilçelerinde nüfus yoğunluğu yaşandığını , bu yoğunluğun esnaf ve sanatkarları da etkilediğini ifade eden SESOB Başkanı Hakan Demirgil, “Esnaf ve Sanatkarlar, ülkemizin ve ilimizin toplumsal hayatında vazgeçilmez öneme sahiptir. Esnaf ve sanatkarın yoğun olduğu illerde gelişim ve değişim de önem arz etmektedir.  Gurbetçilerimizin gelmesi kendi imkânlarıyla ayakta durmaya çalışan, vergisini ödeyen, kirasını kazancı ile karşılayan, istihdam sağlayan esnafımıza da etkilemektedir. Piyasanın canlanması elbette esnaflarımızın da yüzünü güldürmüştür. Esnaflarımızın da yapılan alışverişlerde müşteri memnuniyetine önem vermelerini, müşterilere iyi davranmalarını, fiyat konusunda hassasiyet göstermelerini, müşterilerine karşı tatlı dilli güler yüzlü davranmalarını temenni ediyoruz” dedi.

ESNAFTA HAREKETLİLİK BAŞLADI

Okulların tatil olması ile birlikte Bayram tatilini memleketlerinde geçiren vatandaşların ve gurbetçilerin izinlerini geçirmek üzere memleketlerine dönüş yaptığını dile getiren Demirgil, “Sivas’ta gurbetçilerin de gelmesi ile birlikte esnafta bir canlılık yaşanmaya başladı. Ankara-Sivas Hızlı tren seferlerinden sonra İstanbul-Sivas seferlerinin başlaması Sivas’ı da hareketlendirdi. Gurbetçi hemşerilerimizin de gelmesi ile birlikte çarşı esnafımızda yoğunluk oluşmaya başladı. Öncelikle gurbetçi vatandaşlarımıza memleketlerine hoş geldin diyoruz. Vatandaşlarımızın alışverişlerini küçük esnafımızdan yapmalarını, onlara alışverişleriyle küçük esnafımıza destek olmalarını temenni ediyoruz. Esnaflarımızın da gurbetçilerimize ve vatandaşlarımıza yardımcı olmalarını, onları incitmemelerini öneriyoruz” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu