GenelGündemYerel Haberler

Gümüşhane Üniversitesi’nden SCÜ’ne Akademik Ziyaret

 

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Kangal Köpeği Uygulama ve Araştırma Merkezi örnek oldu.

Gümüşhane Üniversitesi Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu Laborant ve Veteriner Sağlık Bölümü öğrencileri ve akademik personeli, Sivas Cumhuriyet Üniversitesini ziyaret etti.

Gerçekleştirilen ziyarette, Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Mehmet Akif Sarı ve öğrenciler SCÜ Veterinerlik Fakültesi, Hayvan Hastanesi ve Kangal Köpeği Uygulama ve Araştırma Merkezi’ni gezerek bilgi aldılar.

Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Mehmet Akif Sarı yaptığı açıklamada, “Giresun Üniversitesi Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu Laborant ve Veteriner Sağlık Bölümü öğrencilerinin, uygulamalı derslerde sokak hayvanlarına yapılan müdahalelerden sonra rehabilitasyon merkezi olarak kullanabilecekleri bir alan gerekiyordu. Bizde 2021 yılında SCÜ Kangal Köpeği Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne gerçekleştirdiğimiz ziyarette köpek barınaklarının yapısal özelliklerini ve mevcut koşullarını inceleyerek oluşturacağımız alana örnek aldık ve merkezimizi oluşturduk.” dedi.

Ziyaret hakkında konuşan Kangal Köpeği Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Nazlı Ercan, gerçekleştirilen ziyaretten ötürü Öğr. Gör. Mehmet Akif Sarı ve öğrencilere teşekkür ederek, Üniversitenin yaptığı çalışmaların örnek olmasından ötürü mutluluk duyduğunu ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu