Spor

Genç Judocularımız Afyonkarahisar’da Parladı

Genç Judocularımız Afyonkarahisar’da Parladı

27-28 Nisan tarihlerinde Afyonkarahisar’da düzenlenen Okul Sporları Küçükler Türkiye Judo Şampiyonası‘nda Sivaslı judocularımız büyük bir başarı elde etti.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen genç judocuların kıyasıya mücadele ettiği şampiyonada, Sivaslı sporcularımız 2 gümüş ve 2 bronz madalya kazanarak büyük bir gurur yaşattı.

34 kg kategorisinde yarışan Yahya Gez, sergilediği üstün performans ile Türkiye üçüncüsü olarak bronz madalyanın sahibi oldu. Aynı başarıyı +60 kg kategorisinde Yiğitalp Çakır da göstererek bronz madalya kazandı.

40 kg kategorisinde yarışan Belinay Kavak, zorlu rakiplerini geride bırakarak beşinci sırayı elde etti. 60 kg kategorisinde ise Cabir Altınay, final mücadelesinde gösterdiği azimle Türkiye ikincisi olarak gümüş madalya kazandı.

Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, şampiyonadan dönen sporcuları ve antrenörlerini tebrik ederek, “Genç sporcularımızın elde ettiği bu başarılar bizi gururlandırıyor. Bu tür başarılar, sporcularımızın daha da motive olmasına katkı sağlıyor.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu