GenelGündem

“Gazetecilerimizin Gününü Kutluyorum”

“Gazetecilerimizin Gününü Kutluyorum”

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil , doğru ve tarafsız bilgiye kısa sürede ulaşılmasına öncülük eden, emek harcayan gazetecilerimizin gününü kutladı.


10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle açıklama yapan Sesob Başkanı Hakan Demirgil, basın ve gazetecilerin demokrasinin en önemli organlarından olduğunu bir kez daha hatırlatarak, “Kamuoyunu aydınlatmak için mesai mefhumu gözetmeksizin günün her saatinde her peşinde koşan basın mensuplarımız zor şartlar kamuoyunu bilgilendirmeye gayret göstermektedir. Esnafımızın ve halkımızın istek ve taleplerini de yansıtarak önemli bir kamu görevi üstlenen basın mensuplarımız ve basın kuruluşlarımız sorumluluk duygusu içerisinde çalışmaya gayret göstermektedir.


Gazetecilik mesleği, büyük fedakârlık isteyen ve zor şartlarda yapılan önemli mesleklerden bir tanesidir. Gazeteciler, savaş koşullarında, doğal afetlerde ve her türlü zor şartlarda görevlerini yapmaya ve haberlerini halka ulaştırmaya çalışmaktadır. Gazetecilerin çalışma koşullarının ve özlük haklarının iyileştirilmesi gazetecilik mesleğinin kalitesinin artırılması, mesleğin özendirilmesini ve yeni gazetecilerin yetişmesini sağlayacaktır. Teknolojinin gelişmesi medya organlarını da çeşitlendirmiş, internet medyasından, elektronik medyaya kadar geniş bir yelpazeye kavuşmuştur. Bu nedenle gazetecilerinde çalışma alanları genişlemiştir.

Toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alan, tarafsız bir anlayışla kısıtlı imkânlara rağmen görevini yerine getiren gazeteciler ve basın kuruluşlarının geçmişte olduğu gibi günümüzde de toplumsal yaşantımızda çok önemli bir yeri vardır. Kamuoyunu aydınlatmak için her ortamda, her koşulda, sorumluluk duygusu içinde, toplumun haber alma özgürlüğü adına görevlerini yerine getiren yazılı, görsel ve işitsel medya çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Sesob Başkanı Hakan Demirgil, Sivas’ımızın her alanda kalkınmasına, gelişmesine, yeni yatırımların yapılmasına yaptıkları haberlerle katkı sağlayan, esnaf ve sanatkârlarımızın sorunlarının gündeme getiren basın kuruluşlarının, yöneticilerinin ve çalışanların bu anlamlı günlerini kutlayarak, meslek hayatlarında başarılı bir yıl geçirmelerini temenni etti.
Başkan Demirgil ayrıca, hayatlarını kaybeden tüm gazetecilere de bir kez daha Allah’tan rahmet diledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu