GenelGündem

Emniyet Kemerine Dikkat

İçişleri Bakanlığınca, trafik güvenliğinin en üst noktaya taşınması için yasal ve yapısal düzenlemelerin yapılması, yol standartlarının yükseltilmesi, denetim faaliyetlerinin etkinliğinin arttırılması gibi atılan birçok önemli adımın yanı sıra kamuoyu farkındalığının en üst noktaya taşınması amacıyla ‘Bi Hareketine Bakar Hayat’ ana temalı yeni bir kampanya başlatıldı.

Kampanya için hazırlanan görseller, il ve ilçelerde eş zamanlı olacak şekilde billboardlarda ve sosyal medya platformları başta olmak üzere yerel ve ulusal basın yayın organları, kamu kurum ve kuruluşları, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu otogar, havalimanı, AVM ve otobüs durakları gibi alanlar ile kurumsal iletişim sayfalarında yer almaya başladı.

‘Bi Hareketine Bakar Hayat’ ana temalı emniyet kemeri uygulaması için tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak trafik denetimi yapıldı.

Sivas Valisi Salih Ayhan da İstasyon Caddesinde bulunan Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü önünde sürücülere emniyet kemeri denetimi yaptı.

Denetimlerde Sivas’ta sürücülerin çok büyük oradan emniyet kemeri taktiği gözlenirken, Vali Ayhan, kurallara uyan tüm sürücülere teşekkür etti.

GÜVENLİ TRAFİK BİR HAREKETİNE BAKAR

Denetimin ardından açıklamada bulunan Vali Ayhan, İçişleri Bakanlığı tarafından trafik kazalarında cankurtaran emniyet kemerine dikkat çekmek ve toplumsal duyarlılığı yükseltmek için ‘Bi Hareketine Bakar Hayat’ kampanyası başlatıldığını hatırlattı.

Emniyet kemeri kullanımının kaza sonrası ölüm riskini yüzde 45, yaralanma riskini ise yüzde 60 oranında azalttığını söyleyen Vali Ayhan, “Bunun için Sivaslı tüm sürücülerimizden ‘Güvenli trafik bir hareketine bakar’ diyerek emniyet kemerlerini takmalarını rica ediyorum. Bugün yaptığımız denetimde de gördük ki emniyet kemeri takmayan neredeyse yok gibi. Bu da iyi bir noktada olduğumuzu gösteriyor. Trafik güvenliği ile ilgili bir farkındalık oluşturmak için güzel ve anlamlı bir etkinliğin startını vermiş olduk. Yaşamımız boyunca doğal olarak her gün trafiğin içindeyiz. Yaya olarak, yolcu ya da sürücü olarak trafikte bulunuyoruz. Dolayısıyla trafik kurallarına uyma noktasında herkesin bu konuya hassasiyet göstermesini istiyorum. Başta emniyet kemerini takarak tüm sürücülerimiz trafik kurallarına uymalarını ve bu kurallarla trafikte seyrederken de insanların öncelikli olduğunu bir kez daha unutmamalarını rica ediyorum.” dedi.

Sivas Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu