GenelGündemİlçelerYerel Haberler

Eken: Yatırımcı Var, Uçak Yok

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, Demirağ Organize Sanayi Bölgesinin cazibe merkezi olduğunu ve yatırımcıları kentte davet ettiklerini belirterek ancak Sivas- İzmir uçak seferlerin olmaması nedeniyle büyük sıkıntı yaşadıklarını söyledi.

STSO Başkanı Mustafa Eken, Meclis Başkanı Çetin Yıldırım ve meclis üyeleri, Ege Bölgesi Sivas Dernekler Federasyonunun İzmir’de düzenlediği Sivas Günleri etkinliğine katıldı.

Sivas’ın OSB’leri ve yatırım alanlarıyla ilgili bilgiler veren Başkan Mustafa Eken, “Sivas Demirağ OSB, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan kararname ile 6. Bölge Teşvik kapsamına alındı. Altyapı çalışmaları devam eden Demirağ OSB’ye yatırımcılarımız inanılmaz bir ilgi gösteriyor. Şuana kadar 45 firmaya arsa tahsisi yaptık. 17 bin istihdam sözü aldık. Demek ki Sivas hak ettiğini alıyor. Karadenizliler gibi lobi faaliyetlerini biz yapamadık. Nüfusumuz 7 milyonda olsa 10 milyonda olsa gücümüzü gösteremedik. Sivas’ı Türkiye’nin her yerinde temsil edeceğiz. Taşın altına elimizi koyacağız. Birlik ve beraberliğimizi koruyacağız. İzmir’de yaşayan Sivaslı iş adamlarımızı Demirağ OSB’ye yatırım yapmaya davet ediyorum. Yiğidoları şehirlerine sahip çıkmaya davet ediyorum” dedi.

Gurbette yaşayan Sivaslıları şehirlerine davet eden Başkan Eken, “Sivas Köftesini, dönerini, kebabını Sivas’ta yemek lazım. İstanbul, Ankara federasyon başkanları da burada. Ben ekibim ve oda olarak her zaman yanlarındayız. Sivas’ın Ticaret ve Sanayi Odası var. Bu etkinlikleri yapmadan gelin görüşelim. Sivas’a özgü ürünlerimizi markalarımızı gönderelim” diye konuştu.

Programa katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ’dan Sivas-İzmir uçak seferleri konusunda destek isteyen Başkan Eken, “Sivas gelişiyor, yatırım geliyor, 6. Bölge teşvik kapsamına alındı diyoruz ama Sivas’tan İzmir’e uçak yok. Aktarmalı olarak 8 saatte ancak gelebiliyoruz. Sivas cazibe merkezi oldu, yatırımcıları davet ediyoruz, ama Sivas’a uçak yok.  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, milletvekillerimiz buradalar. Onlardan da destek istiyoruz ve Sivas-İzmir uçak seferlerinin Temmuz ayında başlamasını istiyoruz” şeklinde konuştu. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu