GenelGündemYerel Haberler

Eken: Uçak Seferleri Artırılmalı

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından düzenlenen Türkiye Ekonomi Şurası’nda yaptığı konuşmada İzmir-Sivas uçak seferlerinin bir an önce başlatılmasını gerektiğini ifade ederek ayrıca İstanbul’a sefer sayısının artırılması gerektiğini vurguladı.

TOBB Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ticaret Bakanı Mehmet Muş ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu 365 oda ve borsa başkanları katıldı.

Sivas’ın yatırımcıları yeni gözdesi haline geldiğini ifade eden Başkan Eken, “Yatırımcılarımız Sivas’a geliyor ancak ciddi bir sorunumuz var. İzmir ve Antalya uçak seferlerimiz yok. Ayrıca İstanbul’a yapılan uçuşlarda da sefer sayısı yetersiz kalıyor. Günler öncesinden uçaklar doluyor. İzmir’e direk uçak seferlerimiz yeniden başlatılmalıdır. Sefer sayıları yetersiz kalan ve azaltılan İstanbul uçak seferlerimiz arttırılmalıdır ek seferler düzenlenmelidir. Bu konuda TOBB, bakanlıklarımız ve havayolu firmalarımıza gerekli dosyalarımızı ilettik” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu