GenelGündemYerel Haberler

Eken: Sivas’ın Altın Yılı Olacak

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası haziran ayı meclis toplantısında konuşan Başkan Mustafa Eken, 2023 yılının Sivas’ın yılı olacağını söyledi.

STSO Haziran ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Meclis Başkanı Çetin Yıldırım başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Mayıs ayı karar özetlerinin okunmasının ardından mizan ve masraf listeleri görüşülerek oy çokluğu ile kabul edildi. STSO Başkanı Mustafa Eken, yönetim kurulu çalışmaları hakkında meclis üyelerine bilgi verdi. Başkan Mustafa Eken, “Rabbim birliğimizi beraberliğimizi daim eylesin. Üyelerimize en iyi hizmeti sunmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Mayıs ayının yoğun geçtiğini dile getiren Başkan Eken, “Filistin Güney Hebron Tarım, Ticaret ve Sanayi Odası geldi. Onlarla bir işbirliği yaptık. Arkadaşlarımız onları 3 gün gezdirdiler. Üyelerimiz için yeni pazar arayışlarımız devam ediyor” dedi.

Vali Dr. Yılmaz Şimşek’in Sivas TSO’yu ziyaret ettiğini belirten Eken, “Sivas Valimiz Dr. Yılmaz Şimşek Bey göreve başladı. Gerçekten çok iyi bir valimiz var. Devleti, bürokrasiyi, iş insanlarımızı, halkımızı bilen, destekleyen bir valimiz var. Allah hayırlı uğurlu etsin. Kendisini ziyaret ettik. Daha sonra Odamıza iade-i ziyarete geldiler. İnşallah ileriki zamanlarda bizimle beraber bir meclis toplantımıza katılacak, Sivas’ı ve iş insanlarımızı beraber konuşacağız” şeklinde konuştu. 

Başkan Eken, meclis üyeleri başta olmak üzere her zaman, her platformda birlik ve beraberlik mesajları verdiğini ifade ederek şunları kaydetti; “Değerli arkadaşlar, burada birlik ve beraberliği 4 senedir hep söyledim, yine söylüyorum. Benden büyük abilerim, kardeşlerim var. Lafta birlik beraberlik olunmuyor arkadaşlar. Sivas bir ve beraber olursa hak ettiği yere gelecektir. Bunu sağlamak hepinizin elinde, lafta değil icraatta bu birliği beraberliği sağlarsak Sivas gerçekten istediği her şeyi elde edecektir.”

Demirağ OSB ile ilgili de bilgiler veren Başkan Eken, “Demirağ OSB’de 5 – 6 fabrikanın temeli atıldı. Altyapı devam ediyor. Noksanlarımız var ama hızlandırıyoruz. Yıl sonuna doğru yer tahsisi yaptığımız fabrikaların bir çoğu temel atmış olacak. 2023 yılı da Sivas’ın altın yılı olacak. Tüm bunları birlik ve beraberlik içerisinde yapacağız. Ben hepinize bu güne kadar yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Allah hepinize güç kuvvet versin. Allah için hepinizi seviyorum. 4 yıldır yapmış olduğunuz çalışmalardan dolayı, meclisimize, ilimize vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Allah’a emanet olun, sağ olun var olun.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu