GenelGündemİlçelerSpor

DG Sivasspor Depremzede Çocuklarla Bir Araya Geldi

Demir Grup Sivassporda teknik direktör Rıza Çalımbay ve futbolcular, Sivas Binali Yıldırım Yurt Kampüsü’nde misafir edilen depremzede çocukları ziyaret ederek forma hediye etti.

Türkiye kayıplarına ağlarken bir yandan da ikinci bir hayata merhaba diyen depremzedeler için seferber oldu. Teknik direktör Rıza Çalımbay ve futbolcular, asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen ve Sivas Kredi Yurtları Kurumu’na getirilen depremzedelerin çocuklarını ziyaret etti.

Çocuklara forma hediye eden Çalımbay ve futbolcular, ailelerin fotoğraf çekinme isteklerini de geri çevirmedi.

Çalımbay, elimizden geldiğince depremzedelere yardım etmeye çalıştıklarını belirterek, “Bizler gerçekten çok üzgünüz. Deprem felaketi bizleri de derinden etkiledi. Şunu gördük Türkiye bir anda birleşti. Her yerden akın akın yardımlar gitti. Ülke olarak talihsiz olay yaşadık, inşallah bundan sonra daha görmeyiz. Şuanda bile futbol oynamak zor. Yardıma ihtiyaçlı kişilere kol kanat germek zorundayız. İnşallah sizleri maçımıza davet edeceğiz. Hepinize geçmiş olsun diyorum. İnşallah bu tür şanssızlıkları bir daha yaşamayız. Hepiniz Sivas’a hoş geldiniz. Sonuna kadar sizlerle beraberiz.” şeklinde konuştu.

Programa Sivas Vali Vekili Şakir Öner Öztürk, Belediye Başkan Vekili Turan Topgül, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç ve As Başkanımız Faruk Taşseten de katıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu