GenelGündemİlçeler

Depremzedeler İçin Yapılan Alışverişe Yüzde 50 İndirim

Sivas’ta, deprem bölgesinde ihtiyaç duyulan malzemeleri göndermek için halk bir yandan alışveriş yapıyor bir yandan da bunları ilgili toplama merkezlerine götürüyor.

Yapılacak alışverişlere yerel firmalardan da tam destek geliyor.

Konak Avm, Activ Hiper Market gibi bir çok firma, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen deprem bölgesine malzeme göndermek isteyen vatandaşlara Yüzde 50-60 oranında indirim yapmaya başladı.

Bazı firmalar ise bir sizden bir bizden şeklinde kampanya başlattı.

Konuyla ilgili açıklama yapan yerel firma sahipleri gün birlik günü diyerek kampanyanın önemine değinerek, “Cümleten Türkiye’nin ve hepimizin  başı sağ olsun. Büyük bir felaket ile karşı karşıyayız. Biz Sivas ta esnaflar olarak 4 kardeş Karacaoğlu ve Konak AVM işletme sahibiyiz. Burada elimizden ne gelir diye düşündük, bütün yardımsever arkadaşlarla  bir alana bir de biz hediye veriyoruz. Kaç TL’lik alışveriş yaparsa yarısı bizden kampanyası başlattık. Elhamdülillah emniyet müdürlüğü olsun, vakıflar olsun şahıslar olsun herkes elinden geldiği kadar yardım etmeye gayret ediyorlar. Bizler de ne gerekirse yaptık. Şu anda Sivas’ ta duyulmadık hiçbir arkadaşımız hiçbir muhtarımız kalmadı şuanda ayakkabı mont bot çorap %99 tüm ihtiyaçlar bizde mevcut bir alana birde bizim hediyemiz olarak kampanyayı başlattık ve bu deprem süresinde bir hafta 10 gün malımız ne kadar varsa biz bunun devamını yapacağız” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu