GenelGündemİlçeler

Deprem Bölgesine 3’üncü Yardım Tırı Dualarla Uğurlandı

Öğrencilerin büyük destekleriyle Sivas İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Sivas Şubesi koordinesinde deprem bölgesine 3’üncü yardım tırı dualarla uğurlandı.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerin ardından bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ederken bir yandan da depremin yaraları sarılıyor.  Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı da binlerce personeliyle depremden etkilenen 10 ilde çalışmalara destek veriyor.

Bu kapsamda Sivas İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Sivas Şubesi koordinesinde deprem bölgelerine ulaştırılmak üzere yardım kampanyası başlatıldı. Sivas halkının hayırseverliği, gençlerin destekleriyle kısa sürede 2 yardım tırı akabinde ise 3’üncü yardım tırı Müftü Yardımcısı Muttalip Karataş’ın duasının ardından Adıyaman Kahta ilçesine uğurlandı.

Yardım tırlarına malzeme taşınmasından, malzemelerin tasnifine kadar büyük emek harcayan Diyanet gençlik koordinatörlüğü gençleri ile Kongre Anadolu Lisesi, Sivas Uluslararası Şehit Murat Ertekin Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Zeki Hayran İmam Hatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri hayırda birbirleriyle yarıştı. 2 gün gibi kısa bir sürede yardımların toplanmasından taşınmasına kadar öğrenciler büyük bir emek sarf ederek örnek oldular.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu