GenelGündemİlçeler

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Devam Etmeli

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Sivas’a gelen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “5 yıl başarılı yürütülen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin devamını sağlamak gereklidir” dedi.
MHP Lideri Devlet Bahçeli alanı dolduran Sivaslılara verdikleri destek nedeniyle teşekkür etti.
Çok partili hayata geçtikten sonra Türkiye‘de 17 koalisyon kurulduğuna dikkat çeken MHP Lideri Bahçeli, “1946’dan itibaren 70 yıllık dönemde 17 koalisyon kurulmuş, bu hükümetler kısa ömürlü olmuş, 5-6 tek parti iktidarı görmüş fakat Türkiye’nin hiçbir sosyal, ekonomik sorunları çözülemediği gibi iç ve dış güçlere karşı milletçe durulması başarılamamıştır. Parlamenter siteme tekrar dönelim diye mevcut sistemin uygulanışını eleştirenlere sesleniyorum. Ağır felaketlerin yaşandığı dönemde, 17 koalisyonun ömrü 1-2 yıl olmuşken, böyle bir yapı ile mi sorunların altından kalkılabilecek. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ikinci dönemini yaşarken bazı siyasi partiler bir araya geldi, kimi ittifak kurdu, kimi başka yollara tevessül etti. Neticede Altılı Masa oluşturdular. Bu Altılı Masa 1,5 yıl toplandı 1 tane cumhurbaşkanı adayı belirlemekte başarılı olamadı. Sonunda bir isim üzerinde mutabakata vardıklarını söylediler ama masa alttan üste çatladı, bir takım PKK ve terör uzantılarıyla suni masalar oluşturmaya çalıştılar. Bu 7 partiden oluşan ittifak, Mecliste nasıl temsil edeceği belli olmayan, yönetimde istikrar yerine paydaş üreterek makam dağıtanların bugünkü sıkıntıları gidermesi mümkün gözükmüyor. 5 yıl başarılı yürütülen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin devamını sağlamak gereklidir. Sayın Recep Tayyip Erdoğan‘ı tekrar cumhurbaşkanı yapmanın gayreti içerisinde olmalıyız. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin devamı şart bu partiler üstü bir mesele haline gelmiştir. Bugün nelerin yapıldığını biliyorsunuz. Bu yapılanları, bu başarıları ortadan kaldırmak doğru bir yaklaşım değildir yarıda bırakmamak lazım. Neleri yarıda bırakmamak lazım? İstikrarı yarıda bırakmamak lazım, istikrar devam etsin, Türkiye büyüsün demek lazım. Türkiye sosyal ve ekonomik sorunlarını çöze çöze dünyanın en güçlü ülkeleri haline getirmek lazım. 14 Mayıs seçimleri oldu. Önemli işaretler milletçe verildi. Şimdi 28 Mayıs’ta sandığa gitmek gerekiyor. Böyle bir yürüyüşte Türkiye’yi yeni bir yüzyılın eşiğine taşıyacak olan bu kutlu yürüyüşü, yarıda bırakmamak birinci görevimizdir. Dün olduğu gibi bugün fazlasıyla sandığa gitmek için kararlı olmak lazımdır” dedi.
Bahçeli, 14 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönlünden geçtiği gibi milli iradenin gerekli desteği verdiğini söyledi.

 


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kılıçdaroğlu’na da gönderme yaparak “Bir de moda oldu, ‘şunu şunu yapacağım nokta.’ Ne demek nokta? Noktanın ötesini niye söyleyemiyorsun? Bu noktanın ünlemi var ama noktalı virgülü yok. Nokta var demek ünlemi de beraber getirmek demektir. 7 noktanın içinde mecliste bir sürü parti var ama nokta sadece ve sadece Kemal Kılıçdaroğlu. Onun için Kemal Kılıçdaroğlu, milletin huzuruna çıktığında ne yapacağını, nasıl yapacağını anlat. Anlatamıyorsan kendini kurtarmak için noktaya saklanma, gizlenme. Hiç olmazsa televizyona çıktığın zaman bu milletle alay etme. Öbür taraftan yalan dolan, fasulye, nohut bundan bahsediyorsun. Son cümle ne? Nokta. Noktalı siyaset olmaz, noktalı siyaset yerine yönetimde kararlı olmak lazımdır. Kararlı olmak için de tecrübeli bir lidere ihtiyaç vardır. Tecrübeli lider ise 21 yıldan beri, son 5 yıldan beri de ülkede yepyeni sistemle köklü bir reformu yapan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır.” Diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu