GenelGündem

Cinayet Zanlısı Parkta Yakalandı

Sivas Valiliği tarafından yapılan açıklamada, 18 Ağustos 2023 tarihinde Kangal ilçesi Topardıç köyünde yaşanan olay hakkında bilgi verildi. Olayda, A. Karabayır adlı şahıs, aynı köyde ikamet eden eniştesi Rıza Ercan ve yeğeni Hüseyin Ercan‘ı av tüfeği kullanarak öldürmüş ve olay yerinden kaçmıştır.

Sivas İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonucunda firari şahsın Sivas merkez Pulur Mahallesinde bir parkta bulunduğu tespit edilmiş ve şüpheli gözaltına alınmıştır. Ali K. adlı şüpheli, adli mercilere sevk edilmiştir.

Olay, 18 Ağustos’ta Kangal ilçesi Topardıç köyü Kuşburnu tepesi mevkisinde meydana geldi. Hüseyin Ercan isimli şahıs, tarlalarını biçerek traktörüne yüklediği buğdayı köyüne götürmek üzereyken, arazi anlaşmazlığı nedeniyle husumetli olduğu eniştesi Ali K. ile karşılaştı. Ali K. av tüfeği ile Hüseyin Ercan’a ateş açmış ve ardından tarlada çalışan eniştesi Ali Rıza Ercan’ı da av tüfeği ile vurdu Baba ile oğlu hayatını kaybetti . Şüpheli, olayın hemen ardından motosikleti ile kaçtı. 17 gün boyunca tüm aramalara rağmen bulunamayan şüpheli Sivas kent merkezindeki Pulur Mahallesinde bir parkta yakalanarak adli makamlara sevk edildi.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu