GenelGündemSporYerel Haberler

Çalımbay , Fair Play/Adil Oyun Teknik Direktör Ödülünü Aldı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Fair Play ve Sosyal Sorumluluk Kurulunun belirlediği Fair Play/Adil Oyun Ekim Ayı Ödülleri, düzenlenen törenle sahiplerine dağıtıldı. Demirgrup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Fair Play/Adil Oyun Teknik Direktör Ödülünü aldı.

Göstermiş olduğu sportif başarıyla birlikte; makul duruşu, başarıyı abartmadan içselleştirmesi, rakiplerine karşı bir üstünlük psikolojisi olarak kullanmayan bir karakter olması, futbolculuğunda olduğu gibi teknik direktörlüğünde de kırmızı kart görmemesi, üzerindeki seyirci baskısına karşın maç içindeki spor ruhuna uygun davranışları ve sportif duruş anlamında kulübedeki teknik ekibine olan hakimiyeti, dördüncü hakemlerle pozitif diyaloglar içinde bulunması ve spor yaşamı boyunca gösterdiği naif tutumu dolayısıyla Teknik Direktör Rıza Çalımbay ‘Teknik Direktör Ödülü’ne layık bulundu.

Rıza Çalımbay: Hiç Ayrım Yapmadan Çalıştım

Törende konuşan Teknik Direktör Rıza Çalımbay, futbolu ve mesleğini çok sevdiğini, futbolculuk kariyerinde her zaman disiplinli çalıştığını ve futbola minnettar olduğunu kaydederek, “Çünkü okuyamadım, sadece ilkokulu bitirdim. Sonra da 13 yaşında futbola başladım. Futbol hayatımda hep Beşiktaş’ta oynadım. En çok bu takımın formasını giydim, kaptanlığını yaşadım. Antrenörlüğe başladığım zaman da her zaman rakibe, taraftara, antrenörlere hiçbir zaman saygısızlık yapmadım.” değerlendirmesinde bulundu.

Teknik direktörlerin lider olmaları ve liderin her türlü durumda dik durması gerektiğini anlatan Çalımbay, “Hiç ayrım yapmadan çalıştım. Bana göre futbol nankör değildir, güzel bir şeydir. Değerlendirdiğin zaman mükemmel bir yere gelirsin. Saygı duyarsanız çok severseniz, çok başarılı olabilirsiniz. Bu ödül benim için bu yüzden çok çok önemli.” diye konuştu.

Rıza Çalımbay, 50 bin liralık ödülünü madenci ailelerine bağışladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu