GenelGündemİlçeler

Belediyenin Vetosuna Fırıncılardan Rest

Ekmeğe yapılması ön görülen zam kamuoyunu meşgul etmeye devam ediyor. Sivas TSO meclisinde 200 gr ekmeğin 5 TL olması kararı alınmış ancak Sivas Belediyesi bu karara itiraz etmişti. Fırıncılar ise yayınladıkları açıklama ile yarından itibaren ekmek satışlarının sadece fırınlardan yapılacağını söyledi.

Yaşanan gelişmelerin ardından girdi maliyetlerinde yaşanan yüksek artışlar nedeni ile fırıncılar üretim yapmakta zorlandıklarını açıkladı.

Girdi maliyetlerinin yüzde 300’lere ulaştığı ekmek üretiminde fırıncılar haklı gerekçelerini yayınladıkları bildiri ile kamuoyu ile paylaşarak “Bu maliyetleri karşılayacak gücümüz kalmadı. Maliyetleri kısmak ve fırınlarımızı ayakta tutmak için 19.01.2023 Perşembe gününden itibaren ekmek satışları sadece fırınlarımızdan yapılacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Yayınlanan bildiri şu şekilde:

Sivas ilinde faaliyet gösteren ekmek üreticileri olarak son günlerde sosyal medyada sürekli gündemde tutulan STSO’nun tamamen girdi maliyetlerini baz alarak hesaplanmış olan ekmek azami fiyatını (rayiç bedelini) tamamen STSO’nun keyfi olarak verilmiş olduğu, sosyal medya trolleri tarafından gündemde tutulmaktadır.

Son 1 yılda TMO’nun teşvikle verdiği un dahil tüm hammaddelerimize fütursuzca yapılan zamları sizlerle paylaşıyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu