EkonomiGenelGündemYerel Haberler

Beklenen Zam Oranları Açıklandı

Memur ve Memur emeklilerinin zam oranları için beklediği Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), aralık ayı enflasyonunu açıkladı.
TÜİK verilerine göre Enflasyon, Aralık ayında yıllık bazda yüzde 64,27 oldu. Son 9 ayın en düşük seviyesine gerileyen enflasyon rakamları doğrultusunda memur ve memur emeklilerinin enflasyon farkıyla birlikte alacağı zamda netleşmiş oldu.
Açıklanan verilere göre artış memur ve memur emeklileri yüzde 16,48, SSK ve Bağ-Kur emeklileri ise yüzde 15,40 zam hakkı elde etmişti. Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, memur ve tüm emeklilere Yüzde 25 zam yapılacağı müjdesini verdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Enflasyondaki yükselişi dikkate alarak memur maaşlarında yüzde 87 oranında artış yapmıştık. Ayrıca gelir vergisi muafiyeti, sözleşmeliye kadro, ek gösterge gibi pek çok adımla kamu çalışanlarımıza ilave imkanlar sağlamıştık. Açıklanan 2022 enflasyon oranına göre kamu görevlileri ve emeklilerinin ocak ayından itibaren geçerli yılın ilk yarısını kapsayan maaş artış oranı yüzde 16,48 olarak uygulanacaktır. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinde ise bu oran 15,4 olarak ortaya çıkmıştır. Buradan sizlere ve tüm milletime memur, memur emeklileri ve diğer tüm emeklilerimizin maaş artış oranını yüzde 25 olarak uygulayacağımızın müjdesini vermek istiyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu