GenelGündemSiyaset

BBP Sivas’ta Yine Sahnede Olacak

Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas İl Başkanı Ahmet Polat,  yerel seçimlerde BBP aday çıkarmayacak tartışmalarına ilişkin açıklama yaptı .Polat, “Büyük Birlik Partisi rahmetli Şehit Liderimiz, Sivas’ın has ve öz evladı Muhsin Yazıcıoğlu’nun kurduğu, O’na ve ilkelerine inanan yüzbinlerce üyesinin omuz verdiği, 30 yıldır siyaset sahnesinde olan, mazisi tertemiz bir siyasal harekettir.

Mevcut siyasi partiler arasında (ki buna ittifak içinde olduğumuz Ak Parti de dahildir) Türk siyasetinin en uzun soluklu partilerinden biridir. Günübirlik başarılara endeksli siyasi zihniyetler, BBP’nin 30 yıldır çizgisinden taviz vermeden, tek kuruş devlet desteği almadan sadece inanmış dava adamlarıyla yürüdüğü meşakkatli yolu elbette idrak edemezler. Onlara göre siyasi başarı seçim ekranlarında yazan yüzdelik rakamlardan ibarettir.

Son günlerde Sivas kamuoyuna dikte edilmeye çalışılan ‘Yerel seçimlerde BBP aday çıkarmayacak. Cumhur İttifakının adayını destekleyecek’ türünden algı çalışmasına da kısaca cevap vermek isterim. Büyük Birlik Partisi Türkiye’nin yüzakı, Sivas’ın ise mihenk taşıdır. Sivas’ta girdiği her seçimin en iddialı partisidir. Her dönem ilçe ve belde belediyelerini almış, bir dönem de il belediye başkanlığı nasip olmuştur. Birkaç yüz oyla kaybettiğimiz seçimler halen hafızalarımızda tazeliğini korumaktadır.

Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici beyefendinin ifadeleriyle 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi sokakta kurulan Cumhur İttifakının ilkelerine sonuna kadar sahip çıkmakla birlikte, 30 yıldır şerefli bir geleneğin üzerine bina edilen partimiz yerel seçimlere ülke genelinde kendi ad, amblem ve adaylarıyla girecek, başarı için elinden gelen tüm çabayı gösterecek ve alınan sonuca da rıza-i ilahi hükmü gereğince teslim olacaktır.

Biz, 30 yıldır olduğu gibi yine sahnede olacağız. Oynanan oyunun bir parçası olmak yerine oyun kurucu olduğumuzu gösterecek, ilkelerimizden taviz vermeden, yüzdesel büyüklüklere takılmadan, Sivaslının derdiyle hemhal olmaya devam edeceğiz. Takdir elbette yüce Allah’ındır.” dedi.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu