GenelGündemYerel Haberler

Bayram Ziyaretlerine Zam Engeli

Kurban bayramı öncesi bir zamda şehirlerarası yolcu otobüs fiyatlarına geldi. İstanbul- Sivas arası yolcu bileti 550 liraya yükseldi. Otobüs fiyatlarındaki artışla beraber bayramda sıla-i rahim hayal oldu.

Kurban Bayramı’na sayılı günler kalırken bayramı memleketinde geçirmek isteyenlere kötü haber geldi. Artan akaryakıt fiyatlarıyla birlikte otobüs biletlerine de zam geldi. Ramazan Bayramı’ndan bu yana otobüs biletleri, yüzde 65 oranda zamlandı.

Son günlerde üst üste gelen akaryakıt zamlarının etkisi otobüs biletlerine de yansıdı. Kurban Bayramı yaklaşırken okulların tatile girmesiyle birlikte memleketlerine gitmek isteyen vatandaşlar, bilet fiyatlarını görünce şaşkınlık yaşadı. Motorinin fiyatı 30 liranın üzerine çıkarken yaşanan zamlar sonrası otogarlar bomboş kaldı. Otobüs firmaları artık rezervasyon sistemini kapatarak günlük fiyat belirlemeye başladı.

Akaryakıt fiyatlarına yapılan zamlar sonrası Ramazan Bayramı’ndan bu yana otobüs bilet fiyatları ortalama yüzde 65 zamlandı. Otobüs firmaları 1,5 ile 2 saat arasında değişen mesafeler için 150 lira ücret alınırken, 20 saat ve üzeri yolculuklar için firmalar 650 lira ile 700 lira arasında ücret alıyor.

Sivaslıların en çok yaşadığı İstanbul’dan- Sivas’a otobüs fiyatı 550 liraya yükseldi. 4 kişilik bir ailenin bayramda Sivas’a sadece gelip gitmesi 4 bin 400 lirayı buluyor. O yüzden bu bayramda sıla-i rahim hayal oldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu